Klub Wilkowyje MCK : Short Waves on Tour.

 


Klub Wilkowyje MCK – 15 października 2020 r., godz. 19:00

SHORT WAVES ON TOUR- pokaz filmów krótkometrażowych ponownie w Klubie Wilkowyje MCK!

Wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc ze względu na obowiązujące restrykcje, projekcja odbędzie się przy zachowaniu reżimu sanitarnego (obowiązek zasłaniania ust i nosa).
Zapisy: klub@mck.tychy.pl, tel.: 32 227 26 22, 691 770 344

W tegorocznej selekcji znalazły się filmy animowane, fabularne oraz dokumentalne, które prezentują silną pozycję kina gatunkowego w polskim krótkim metrażu.
Short Waves Festival – od 2009 roku promuje kino krótkometrażowe w Polsce i za granicą. Krótkie formy filmowe (do 30 min), ze względu na specyfikę produkcji, szybko reagują na bieżące problemy społeczne, ekologiczne, technologiczne. Short Waves Festival to pokazy konkursowe (Konkurs Polski, Konkurs Międzynarodowy, Dances With Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych), pozakonkursowe bloki tematyczne, wydarzenia audiowizualne, muzyczne, wyjście poza salę kinową – pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych, czy prywatnych mieszkaniach.

Short Waves on Tour – to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival w roku 2020.

Bohaterowie filmowi przeżywają historie, które mogą dotknąć każdego z nas: od uniwersalnej prawdy o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą („Koniec Sezonu”), przez poszukiwanie własnego miejsca na świecie („Moje Serce”), po bunt przeciwko patriarchalnym wpływom społeczeństwa („Synchronizacja”). Z niektórych filmów dowiemy się nieco więcej o psychologii człowieka i jej różnych odcieniach: niepokojącej, mechanicznej, a często niezrozumiałej i skomplikowanej.

Program:

1. Koniec Sezonu
Polska 2019. Reż. Staszek Cuske. Dokument. 20’

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

2. Deszcz
Polska 2019. Reż. Piotr Milczarek. Animacja. 5’

Deszcz to prosty film animowany o zbiorowej świadomości.

3. Moje Serce
Polska 2019. Reż. Damian Kocur. Fabuła. 30’

Sytuacja zawodowa zmusza Rozalię, aktorkę, do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha. Na miejscu bohaterka angażuje się w znajomość z nauczycielem Darkiem i przygotowuje do nowej sztuki.

4. Story
Polska 2019. Reż. Jola Bańkowska. Animacja. 5’

Story to refleksja dotycząca współczesnego człowieka w świecie wszechobecnej technologii

5. Synchronizacja
Polska 2019. Anna Kasińska. Fabuła. 20’
Rok 2084. Mężczyźni są bliscy wyginięcia. W wiekowej willi, otoczone gąszczem roślin, cztery kobiety żyją w absolutnej symbiozie.

6. Na Krańcu Miasta
Polska 2019. Reż. Daria Kasperek. Fabuła. 14’

Najważniejsza droga to droga w głąb – jest to jedyny kierunek. Na krańcu miasta możemy dotrzeć do miejsc, w których nie bywamy na co dzień. Na krańcu miasta jest las. A żeby dojść do źródła, trzeba przejść przez jego najciemniejsze zakamarki.

Łączny czas pokazu: 94’

UWAGA
Ze względu na obecną sytuację oraz w trosce o bezpieczeństwo własne i innych, prosimy widzów o przestrzeganie następujących wytycznych:
– spotkanie dostępne tylko dla ograniczonej liczby widzów, którzy zarezerwują miejsce (telefonicznie lub mailowo)
– widzowie przez cały sens zobowiązani są zakrywać usta i nos (maseczką lub przyłbicą)
– należy zachowywać dystans minimum 2 metrów od każdego z pozostałych widzów (nie dotyczy rodzin)
– przez całe spotkanie widzowie zobowiązani są do niezmieniania zajmowanego miejsca.