Tyscy policjanci zatrzymali kierowcę z 2,5 promila alkoholu.

 


Dzięki reakcji mieszkańców miasta, tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca spowodował kolizję i uciekł pozostawiając pojazd. Świadek zdarzenia pobiegł za kierującym i przekazał w ręce mundurowych. O losie 36-latka zdecyduje prokurator i sąd. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”.

Wczoraj około godziny 18.45 oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że na ul. Budowlanych w Tychach doszło do zdarzenia drogowego. Po rozmownie ze świadkami policjanci ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że kierujący pojazdem marki Ford Ka gwałtownie ruszył ze skrzyżowania ulic Budowlanych z al. Bielską, stracił panowanie nad pojazdem i najechał na słup latarni ulicznej, która znajdowała się na chodniku. Następnie wybiegł z samochodu. Szybko natomiast został ujęty przez świadków całego zdarzenia. Policjanci zatrzymali kierującego. Badanie na zawartość alkoholu 36—latka wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna był wielokrotnie karany, również za jazdę w stanie nietrzeźwości. O losie 36-latka zdecyduje prokurator i sąd.

Dzięki reakcji świadków możliwe było skuteczne zatrzymanie sprawcy przestępstwa. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”. Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/