Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla Seniorów w Bieruniu.

 


Wzorem lat poprzednich, mieszkańcy Bierunia w wieku od 60 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach programu polityki zdrowotnej, realizowanego na terenie naszego miasta. Szczepionki dla Seniorów finansowane są z budżetu Gminy Bieruń.

Świadczenia realizuje Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej MULTIMED sp. z o. o. w Bieruniu, ul. Granitowa 22.

W każdym sezonie grypowym opracowywana jest nowa szczepionka przeciw grypie. Zmienność wirusa grypy powoduje, że skład szczepionki na każdy kolejny sezon epidemiczny musi być sprawdzany i uaktualniany. Szczepionki przeciwko grypie sezonowej 2020/2021 powinny być dostępne od połowy września i od tego momentu możliwe będzie udzielanie świadczeń.

Żeby skorzystać ze szczepień należy zarejestrować się w NSZOZ „MULTIMED” w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 13:00  telefonicznie pod nr telefonu 32 216 21 07 lub osobiście w pokoju C9 . Szczepienia wykonywane będą w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 – 14:00  w gabinecie zabiegowym – pokój  A14.

O kwalifikacji do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń.


Źródło : https://www.bierun.pl/