Profilaktyka z przedszkolakami.

 


Policyjny profilaktyk wspólnie z policjantami z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili rozmowy z przedszkolakami wypoczywającymi na „Paprocanach”. Policjanci przekazywali najmłodszym cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Nowy rok szkolny już się rozpoczął, a słoneczna pogoda sprzyja przedszkolakom by część zajęć spędzić na świeżym powietrzu. Wykorzystując obecność najmłodszych na „Paprocanach” policyjny profilaktyk oraz mundurowi z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili prelekcje dla przedszkolaków. Policjanci zwracali uwagę zarówno na bezpieczeństwo nad wodą jak i na zasady poruszania się po drodze. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznej zabawy oraz jak reagować na zagrożenie przypominając numer alarmowy 112. Na koniec dzieci otrzymywały edukacyjne kolorowanki oraz piłki i gadżety do zabawy. Działania prowadzone były w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci rozdając ulotki informacyjne przypominali, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Zachęcamy do korzystania z KMZB tutaj.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/