„Święto Rolnika” na Tyskich Halach Targowych.

 


W niedzielę, 6 września w Tychach odbędą się dożynki, ale Tyskie Hale Targowe przez cały wrzesień obchodzić będą „Święto Rolnika”.

Świeże produkty wprost od lokalnych gospodarzy, snopki siana – to wszystko ma przypomnieć odwiedzającym prawdziwy zapach wsi i pokazać, że w mieście także można znaleźć regionalne produkty z lokalnych gospodarstw.

Zmiany od kilku dni widać przed głównym wejściem na Tyskie Hale Targowe.

– Z zaprzyjaźnionego gospodarstwa w Jaroszowicach przywieźliśmy snopki słomy , aby stworzyć klimat wsi, jej zapachy i obrazy. Na wskazanych stoiskach można także kupić produkty wprost od gospodarzy – mówi   Karolina Chemicz- Pałys z Tyskich Hal Targowych.

Ekspozycje będzie można zobaczyć do końca września, ale szeroki asortyment towarów dostępny jest przez cały rok – podkreślają z dumą sprzedawcy.

– Nasze produkty są wysokiej jakości. To, co sprzedajemy pochodzi wprost od rolników i mleczarni z naszego regionu. Wielu z nas prowadzi własne gospodarstwa rolne i sady. Każdego dnia pracujemy na naszą markę, jakość i smak, to nasze priorytety – mówią zgodnie.

Właśnie to cenią sobie klienci, których systematycznie przybywa.

– Tu można kupić prawdziwe perełki: masło bieruńskie, najlepszą kaszankę w regionie pochodzącą z własnych masarni czy kartofle z Jaroszowic. Tego nie znajdzie się w marketach. Z okazji Dnia Rolnika, który obchodzimy na halach przez cały wrzesień, a także z uwagi na okres dożynkowy postanowiliśmy zaakcentować lokalne, swojskie pochodzenie naszych produktów – dodaje Karolina Chemicz-Pałys.

Projekt jest realizowany wspólnie przy współpracy sprzedawców i administracji obiektu – spółki Śródmieście.


Źródło : http://umtychy.pl/