Stacja Regeneracja w Bieruniu.

 


Na ulicy Turystycznej, przy nowo wybudowanej ścieżce rowerowej (obok Centrum Inicjatyw Gospodarczych) stanęły ławka solarna oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Projekt ten zrealizowany został przez Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”, którego Miasto Bieruń jest członkiem –  we współpracy z LGD „Żywiecki Raj” oraz LGD „Ziemia Bielska”.

Stacja naprawy rowerów, czyli miejsce do samodzielnych napraw jednośladów, wyposażona jest w kompleksowy zestaw narzędzi, wieszak na rower oraz pompkę. Wszystko to umieszczone jest w charakterystycznej pomarańczowej obudowie i na pewno będzie przydatne podczas doraźnych napraw lub regulacji.

Ławka solarna to nowoczesne urządzenie posiadające stojak na rowery.  Wyposażona jest w dwa gniazdka USB, dzięki którym w sposób ekologiczny można naładować urządzenia przenośne zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ bateria wystarcza aż na 70 godzin ładowania.

To już druga samoobsługowa stacja naprawy rowerów w Bieruniu. Pierwsza stoi przy ścieżce rowerowej na ulicy Węglowej. Powstała w ubiegłym roku w związu z budową drogi rowerowej komunikującej istniejącą ścieżkę rowerową (łączącą Bieruń Stary z Bieruniem Nowym) z Plantami Karola.


Źródło : https://www.bierun.pl/