Trójka młodych piłkarzy w GKS Tychy.

 


Marcel Stefaniak, Tomasz Krężelok i Anatolii Kozlenko w przyszłym sezonie będą występować w zielono-czarno-czerwonym barwach. Młodzi piłkarze znaleźli się w szerokiej kadrze GKS Tychy na sezon 2020/21.

20-letni Stefaniak to wychowanek Concordii Elbląg. Później juniorską karierę spędził w Concordii Wierciny, APLG Gdańsk, aż wreszcie w Pogoni Szczecin. W przerwie zimowej sezonu 2018/19 trafił ze szczecińskiego klubu do Widzewa Łódź, jednak jesień aktualnych rozgrywek spędził już na wypożyczeniu w trzecioligowym Bałtyku Gdynia, w którym rozegrał 10 spotkań.

Grający na pozycji lewego obrońcy zawodnik był też regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w kategoriach wiekowych od U-15 do U-19. Marcel Stefaniak trafił do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z łódzkiego klubu, podpisując kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku.

Kolejny z 20-latków, Tomasz Krężelok w tyskim klubie przebywa już od początku rundy wiosennej obecnych rozgrywek. Wówczas został wypożyczony do GKS z Gwarka Zabrze i miał pomóc rezerwom w walce o awans do III ligi.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 zweryfikowała te plany. Młody zawodnik otrzymał jednak szansę treningów z pierwszym zespołem, który przygotowywał się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi i pokazał się z na tyle dobrej strony, że teraz został już definitywnie wykupiony z zabrzańskiej akademii. Krężelok najczęściej występuje na pozycji środkowego pomocnika.

Ostatnim z młodych graczy, którzy zasili tyską drużynę jest ukraiński środkowy obrońca, Anatolii Kozlenko, który 31 maja skończył 18 lat. Rosły zawodnik, bo mierzący ponad 190 cm wzrostu, jest wychowankiem akademii Dynama Kijów, a w ostatnim czasie reprezentował barwy drużyn młodzieżowych ukraińskiego ekstraklasowicza, SK Dnipro-1. Kontrakt Kozlenki będzie obowiązywał do 31 grudnia 2021 roku.Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/