Weekend z Kinem FreeLove.

 


Pierwszy weekend lipca z Miejskim Centrum Kultury w Tychach upłynie pod znakiem filmów! Mini maraton Kina FreeLove rozpocznie projekcja w nowej przestrzeni – na Dzikiej Plaży Paprocany, gdzie zobaczymy „Córkę trenera” z Jackiem Braciakiem, kolejne wieczory spędzimy zaś tradycyjnie w ogrodzie MCK na oglądaniu „Dogmana” i „Lapońskiej Odysei”. Zapraszamy od piątku do niedzieli (3-5 lipca) o 21.30, a w poniedziałek także do Teatru Małego na pokaz filmu „Parasite”! Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Kino FreeLove to jedna z pierwszych tyskich propozycji kulturalnych, która umożliwia bezpośredni udział publiczności w czasie pandemii. Zapraszamy na trzy MCK-owe seanse w pierwszy lipcowy weekend w dwóch lokalizacjach – na Dzikiej Plaży Paprocany oraz w ogrodzie MCK:

 • „Córka trenera” (2018)
  piątek, 3 lipca 2020, g. 21.30
  polski film z Jackiem Braciakiem, wcielającym się w postać Macieja Korneta, który wraz z córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka), sportsmenką, podróżuje trasą wyznaczaną przez kolejne zawody tenisa ziemnego. To fantastyczny rodzinny film o relacjach córki i ojca, rywalizacji i burzliwym dojrzewaniu.
 • „Dogman” (2018)
  sobota, 4 lipca 2020, g. 21.30
  Włoski dramat kryminalny, zdobywca Złotej Palmy w Cannes i jego Nagrody Specjalnej – Psiej Palmy – dla wszystkich psów. Film opowiada bowiem historię psiego fryzjera, będącego jednocześnie… okazjonalnym handlarzem kokainą, który postanawia sprzeciwić się wykorzystującemu go przestępcy. Co wyniknie z tej sytuacji? Przekonamy się podczas sobotniej wieczornej projekcji w MCK.
 • „Lapońska odyseja” (2010)
  niedziela, 5 lipca 2020, g. 21.30
  Komedia o Janne – chłopaku, który mieszka w Laponii w północnej Finlandii i określił swój sposób na życie poprzez utrzymywanie się z zasiłku. Jego dziewczyna – Inari, już trudno znosi życiowe nieudacznictwo partnera. Wysyła go po kupno cyfrowego TV box’a. Okazuje się to być wyprawą życia chłopaka, gdzie po drodze spotyka go wiele nieprzewidzianych splotów zdarzeń.

Obowiązują zapisy:

 • telefoniczne: pod numerem 32 327 02 90 (MCK)
 • internetowe – za pomocą opcji Rezerwacja miejsca w wydarzeniach na Facebooku: „Córka trenera”„Lapońska odyseja” i „Dogman” (kliknij w tytuł filmu, a zostaniesz przekierowany do odpowiedniego wydarzenia na FB)

  Komu jednak trzydniowy maraton rozbudzi tylko apetyt na dobre kino – w poniedziałek o 18.00 zapraszamy do Teatru Małego na projekcję kultowego filmu „Parasite” – tu zapisy w Teatrze Małym, pod numerem 32 780 32 03 oraz mailowo pasazkulturyandromeda@teatrmaly.tychy.pl

WSTĘP WOLNY

UWAGA!
Ze względu na obecną sytuację oraz aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych, prosimy widzów o przestrzeganie następujących wytycznych:
– seans dostępny tylko dla ograniczonej liczby widzów, którzy zarezerwują wolne miejsce drogą telefoniczną lub via Messenger
– widzowie przez cały sens obowiązani są zakrywać usta i nos (maseczką lub przyłbica)
– należy zachowywać dystans minimum 2 metrów od każdego z pozostałych widzów
– przez cały sens widzowie zobowiązani są do niezmieniania zajmowanego miejsca
– budynek MCK jest zamknięty, nie ma więc dostępu do toalety
– widzowie proszeni są o zabranie ze sobą własnych koców (koce kinowe nie będą dostępne)

W razie niepogody pokazy plenerowe z ogrodu MCK zostaną przeniesione do Teatru Małego w Tychach, o czym zapisane osoby poinformujemy telefonicznie oraz na naszym fanpage’u.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/