Zawieszona działalność oddziału kardiologii oraz izby przyjęć Szpitala Miejskiego.

 


Dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach, dr n. med. Marek Krawczyk, potwierdził, że na oddziale kardiologocznym szpitala potwierdzono zachorowania na koronawirusa. Poniżej oświadczenie, które zostało zamieszczone na stronie internetowej szpitala.

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi ogniska koronawirusa w Szpitalu Miejskim w Tychach informuję, że w ubiegłym tygodniu potwierdzono u pacjentów oddziału kardiologicznego zachorowania na COVID-19. Zgodnie z obowiązującymi procedurami wdrożono właściwe postępowanie epidemiologiczne, a personel mający kontakt z pacjentami jest poddawany badaniom wykluczającym zachorowanie na COVID-19. W związku z powyższym do dnia 4 czerwca godz. 8.00 została czasowo zawieszona działalność oddziału kardiologii oraz izby przyjęć. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić pełne funkcjonowanie Szpitala.
Pozostałe jednostki organizacyjne, w tym oddział pediatryczny, poradnia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz lekarza rodzinnego, a także pracownie i poradnie specjalistyczne działają bez zakłóceń.

Dyrektor Szpitala Miejskiego w Tychach Sp. z o.o.
dr n. med. Marek Krawczyk


Źródło : https://www.szpitalmiejskitychy.pl/