Tyscy policjanci służą i pomagają.

 


Policjanci od zawsze służą i pomagają. Szczególnie zaangażowani są w trakcie różnego rodzaju klęsk i wydarzeń nadzwyczajnych, jak choćby obecna epidemia koronawirusa. Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza nasze kompetencje, mundurowi niezwłocznie przekażą odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją.

Pomoc osobom potrzebującym niosą policjanci wszystkich pionów w tym dzielnicowi, którzy jako pierwsi mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami swoich dzielnic. Wielu seniorów zna swojego dzielnicowego i darzy go zaufaniem. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i ryzykiem zarażenia, samotni seniorzy mogą liczyć na pomoc mundurowych.

W związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, policjanci w sposób szczególny otoczą opieką samotnych seniorów i osoby niepełnosprawne. Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności.

Mundurowi będą pełnili rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami a odpowiednimi służbami, które fizycznie pomogą w realizacji potrzeb wykraczających poza kompetencje Policji, jak chociażby w zakupach żywności, lekarstw, czy dotarciu do lekarza.

Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej poszczególnych komend. Swojego dzielnicowego oraz numer kontaktowy do niego można również ustalić poprzez aplikację ‘Moja Komenda”. Dzielnicowy, po otrzymaniu informacji od osoby potrzebującej pomocy, uruchomi procedurę z odpowiednimi instytucjami pomocowymi.

Zawsze można również poprosić telefonicznie o pomoc oficera dyżurnego danej jednostki Policji.


Źródło : http://slaska.policja.gov.pl/