Play Off 1/4 finału : KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:3

GKS Tychy pokonał KH Energę Toruń 3:1 (0:1, 0:0, 2:0) odwracając losy spotkania w trzeciej tercji meczu. To trzecie zwycięstwo tyszan w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi, kolejne da im awans do 1/2 finału.

Rywalizacja po dwóch meczach na korzyść obrońców mistrzowskiego tytułu przed własną publicznością przeniosła się do Torunia, gdzie miejscowi mieli nadzieje na uzyskanie kontaktowego triumfu. Przez dłuższy czas prowadzili z faworytem wyrównaną potyczkę.

Energa prowadziła od 10. minuty, gdy po ładnej akcji podaniami akcję wykończył Michał Kalinowski. Ten sam hokeista mógł stać się jeszcze większym bohaterem pierwszej odsłony, bo kilka minut później jechał sam na sam z Johnem Murrayem, ale tym razem górą był bramkarz gości.

W 12. minucie podczas gdy sędziowie sygnalizowali już karę nałożoną na jednego z graczy Torunia, sytuację w sześciu atakujących na lodzie z ściągniętym już bramkarzem wykorzystał GKS. Wyrównanie dla mistrzów uzyskał Bartłomiej Jeziorski uderzając z backhandu na 1:1.

Na kolejne bramki trzeba było poczekać aż do trzeciej tercji, gdy tempo podkręcili przyjezdni. Na przestrzeni trzech minut Trójkolorowi dwukrotnie pokonali bramkarza Energi i uzyskali trzecie zwycięstwo w tej konfrontacji. Najpierw w 46. minucie w podbramkowym zamieszaniu spisał się Michael Cichy, a w 49. minucie ofensywne wejście obrońcy Olafa Bizackiego zakończyło się golem ustalającym rezultat na 3:1.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 1:3 (1:0, 0:0, 0:2)

Stan rywalizacji: 0-3 (do czterech wygranych)

Bramki: 1-0 Michał Kalinowski (10), 1-1 Bartłomiej Jeziorski (13), 1-2 Michael Cichy (46), 1-3 Olaf Bizacki (49).

Kary: Energa – 4; GKS – 8 min.