Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 w stronę ulicy Grota-Roweckiego.

 


Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 został udostępniony kierowcom. Chodzi o zupełnie nowy odcinek drogi, łączący ulice Oświęcimską i Grota-Roweckiego. To kolejna bardzo dobra wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej.

Od wczoraj (13 grudnia) kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego łącznika ulic Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej.

– To bardzo ważne, bo w Tychach tak jak w każdym mieście w naszym kraju z roku na rok samochodów przybywa. Powoduje to zwłaszcza w godzinach szczytu problemy komunikacyjne, dlatego każda droga, która pomoże rozładować ruch i odciążyć główne drogi wyjazdowe do miasta jest istotna. Ta z pewnością zostanie doceniona przez kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej – mówi Aneta Moczkowska – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Nowa droga stanowi alternatywne połączenie do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Ma znacznie usprawnić komunikację w mieście, zwłaszcza przy wjeździe do centrum Tychów od strony ulicy Jaworowej i Sadowej.

– Choć formalnie inwestycja jeszcze się nie zakończyła i trwają ostatnie czynności odbiorowe, to przejazd nową drogą odbywa się bez większych utrudnień. Kierowców prosimy jednak o ostrożną jazdę, ponieważ na tym odcinku wciąż mogą być prowadzone roboty wykończeniowe – mówi Wojciech Łyko z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

W ramach inwestycji, podzielonej na dwa etapy, powstał 1,5-kilometrowy odcinek drogi, łączący ul. Grota Roweckiego z ul. Jaworową (w rejonie ul. Sadowej). Został wybudowany most nad Potokiem Tyskim, chodniki, ścieżki rowerowe i infrastruktura towarzysząca. Drugi etap obejmował przebudowę skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

– Zmieniła się całkowicie geometria tego skrzyżowania, powstała sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy ruchu. W przyszłości to skrzyżowanie zostanie włączone w system ITS, więc będziemy mieli możliwość sterowania ruchem, w celu uzyskania jak największej płynności – dodaje Wojciech Łyko.

Na realizację tej inwestycji drogowej (kosztującej łącznie 26 mln zł) miasto Tychy pozyskało dofinansowanie z subwencji ogólnej wysokości 10 mln zł. Wykonawcą jest firma DROGOPOL.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/