Kuchnia roślinna zawitała do Gemini Park Tychy.

 


W Gemini Park Tychy została otwarta restauracja stworzona z myślą m.in. o wegetarianach i weganach. W jej menu można znaleźć dania wyłącznie kuchni roślinnej.

Mihiderka otworzyła właśnie swój lokal w Gemini Park Tychy. Jest to już 7 restauracja w tym centrum handlowym. W menu najnowszego miejsca na kulinarnej mapie Tychów klienci znajdą wyłącznie dania zdrowej kuchni roślinnej. Najemca zajął 75 m kw.

– Nowy lokal jest odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów.  Został stworzony zarówno z myślą o weganach i wegetarianach, jak również z myślą o osobach, które z różnych względów, np. zdrowotnych, muszą być na diecie roślinnej. Tym samym jest to ukłon w stronę tych klientów, którzy do tej pory nie znajdowali w Gemini Park lokalu, który w 100 proc. odpowiadały im upodobaniom kulinarnym – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Menu nowej restauracji obfituje w ciekawe dania. Znaleźć w nim można aż kilka wariantów wegańskich burgerów, zupy (kremy, chłodniki) podawane z krakersami z ziaren i płatków owsianych, dania obiadowe, w tym warzywne gulasze inspirowane kuchniami świata czy tzw. „miski” z humusem i sezonowymi dodatkami.

Oprócz tego w lokalu znaleźć można szeroki wybór słodyczy i ciast, w tym tofurnik, czyli ciasto zrobione z tofu i kaszy jaglanej. Nie brakuje także klasycznych ciast z owocami i kruszonką. Na miejscu można także spróbować świeżo wyciskanych soków i koktajli, a także napoju Bombilla na bazie yerba mate.

– Jesteśmy świadomi tego, że kulinarne gusta Polaków się zmieniają, dlatego otwieramy się na nowości. Naszą ofertę kulinarną dziś komponujemy tak, aby była ona przyjazna całej rodzinie, a co za tym idzie, była w stanie sprostać różnym oczekiwaniom. Stąd obecność w naszym kulinarnym tenant-mix restauracji z daniami na wagę, restauracji z kuchniami świata czy popularnych lokali fast-casual – dodaje Misztalewski.

Mihiderka wprowadza do Gemini Park nie tylko sporo nowości, także pewną filozofię przygotowywania potraw.  – Wszystkie dania, które podajemy są zrobione bez użycia składników odzwierzęcych. Naszą misją jest pokazywanie gościom, że można jeść pyszne, różnorodnie i do syta bez mięsa, ryb, jaj, czy nabiału. Wierzymy, że to składniki, których jako społeczeństwo powinniśmy jeść coraz mniej z przyczyn środowiskowych czy zdrowotnych – mówi Dorota Krysińska, współzałożyciel marki Mihiderka.

– Dodatkowo nie smażymy niczego, nawet półproduktów, na głębokim tłuszczu, korzystamy z warzyw, owoców czy ziaren aby zagęszczać zupy czy dodawać smaku i charakterystycznego koloru naszym bułkom. Nasze dania obiadowe są tak przemyślane, aby stanowiły pełnowartościowy posiłek, z odpowiednią ilością białka i błonnika – dodaje.

Jak podkreśla Tomasz Misztalewski, takich zaskakujących elementów w ofercie gastronomicznej Gemini Park będzie więcej. – Nasza oferta gastronomiczna stale się rozwija od otwarcia 1,5 roku temu. Stawiamy na nowości i znane marki, ale także na świeże, ciekawe koncepty restauracji. Staramy się, aby nasza oferta była ciekawa nie tylko ze względu na różnorodne menu, ale także obecne u nas formaty – mówi.

Znaczące zmiany w tym zakresie ma przynieść przygotowywana właśnie rozbudowa centrum handlowego. W jej efekcie galeria powiększona zostanie o ok. 6,5 tys. m kw. Na przestrzeni tej powstanie m.in. wielosalowe nowoczesne kino. Powiększona zostanie także strefa food court. Wokół niej zlokalizowane zostaną z kolei nowe restauracje i kawiarnie.

W tym jedna z obsługą kelnerską, zapowiada inwestor. Ma się ona stać ważnym zapleczem gastronomicznym dla Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także dla przejezdnych poruszających się wzdłuż sąsiadującej z galerią trasy Śląsk-Południe. Ponadto nowy lokal ma stać się miejscem spotkań dla biznesu.

– Rozwój oferty gastronomicznej pozwala nam na systematyczne poszerzanie funkcji naszej galerii. W efekcie stajemy się już nie tylko miejscem, w którym można zrobić udane zakupy, ale także przyjemnie spędzić czas np. na lunchu z przyjaciółmi. Rozwój segmentu gastronomicznego, a także rozwój przestrzeni, w której klienci mogą odpoczywać i spotykać się, jest jednym z naszych priorytetów na przyszłość – deklaruje Misztalewski.

Póki co w ofercie Gemini Park Tychy, obok dopiero co otwartej Mihiderki, znajdziemy restauracje KFC, McDonalds, Companeros, Olimp, Thai Express, City Kebab, a także kawiarnie m.in. Cafe de Grano, Lodomania, Grycan i in.


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR