GKS Tychy przeleje krew w bardzo słusznej sprawie.

 


Przeleją krew w bardzo słusznej sprawie. Od kilku lat regularnie robi to sam Cristiano Ronaldo. Ponownie do promowania krwiodawstwa włączył się również GKS Tychy. Dziś na Stadionie Miejskim doszło do podpisania umowy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

– Cieszymy się, że klub wspiera naszych krwiodawców, bo nigdy nie wiemy czy ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował krwi. Zamiast narzekać spróbujmy wspierać się nawzajem i zachęcajmy jak najwięcej osób do oddawania krwi. W województwie śląskim wykonuje się wiele przeszczepów nerek, wątroby, płuca czy serca. To oznacza, że jesteśmy zagłębiem medycznym, gdzie leczy się i ratuje życie pacjentów, nie tylko z naszego regionu. Niezmiernie cieszy nas fakt, że to klub wyszedł z inicjatywą współpracy i nas wspiera, To powoduje, że coraz więcej osób oddaje krew- mówi Stanisław Dyląg, dyrektor RCKiK w Katowicach.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach jest największą placówką służby krwi w kraju.Rocznie pobiera ponad 120 tys. Donacji krwi, co stanowi ponad 10% poboru krwi w Polsce.Centrum zaopatruje w krew i jej składniki 140 szpitali i kliniki regionu śląskiego.Codziennie Dział Ekspedycji wydaje do szpitalnych Banków Krwi od 200 do 250 litrów tego cennego leku. RCKiK przez 70 lat działalności pobrało blisko 3 miliony litrów krwi.

– Żyjemy w takich czasach, że wszystko możemy już praktycznie kupić, ale nie można tego zrobić z krwią. Niezwykle ważnym aspektem jest, żeby liczba honorowych dawców nie spadała, tylko cały czas rosła. Cieszymy się, że przez kolejny rok będziemy wspierać promocję krwiodawstwa, a także doceniać tych, którzy regularnie ją oddają. Do tradycyjnej czekolady, którą dostaje się od wielu lat, można teraz otrzymać bilet. Może nie jest on tak słodki jak czekolada, ale może zagwarantować wiele emocji na Stadionie Miejskim i podnieść ciśnienie krwi– dodaje Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Zasady akcji są bardzo proste. Każdy kto odda krew, otrzyma zaproszenie na najbliższy mecz GKS Tychy rozgrywany na Stadionie Miejskim. Wystarczy tylko przyjść w środę lub piątek do autobusu z poborem krwi i ją oddać. Pierwsza okazja do zdobycia wejściówki będzie przed meczem z Miedzią Legnica.