Ponad 200 km/h Tychach.

 


Coraz większa rzesza kierowców jest świadoma tego, że nie uda im się uniknąć kary za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wszystko za sprawą działającej grupy „SPEED”. Policjanci stworzeni do walki z piratami drogowymi zatrzymali rekordzistę, który pędził ponad 200 km/h. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Wszystko przez prężnie działającą grupę „SPEED”, która jest aktywna także w Tychach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy należący do grupy „SPEED” są stworzeni do walki z piratami drogowymi. O ich skuteczności przekonało się już wielu kierujących z „ciężką nogą”. W przeciągu zaledwie 17 służb skontrolowali 392 pojazdy. Zdecydowana większość kierujących została zatrzymana do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Sześciu kierujących straciło prawo jazdy za radykalne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W codziennej służbie policjanci z zespołu „SPEED” używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości.

Niesetny nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy tak jak kierujący Audi zatrzymany do kontroli właśnie przez policjantów z grupy „SPEED”, nic sobie nie robią z przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Wspomniany mężczyzna pędził po drodze S1, mając na liczniku ponad 200 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać maksymalnie 120 km/h. Jego szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy, którzy za popełnione wykroczenie nałożyli na niego wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Pędząc na drodze ponad 200 km/h, drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki nam pozostaje w trakcie jazdy. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia. Musimy sobie zatem zdawać sprawę z tego, że rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny.

 


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/