Podsumowanie długiego weekendu na tyskich drogach.

 


W czasie długiego weekendu na tyskich drogach policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. Mundurowi wyjeżdżali do 12 kolizji drogowych. W ręce stróżów prawa wpadli kierowcy, którzy „odważyli się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu, a ci z „ciężką nogą” stracili prawo jazdy.

Podczas działań „Sierpniowy weekend” nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta czuwali policjanci z tyskiej komendy wspierani przez strażników miejskich. W tym czasie na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku, w związku z czym nie było żadnych osób rannych w wyniku zdarzeń drogowych. Policjanci odnotowali 12 kolizji. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, w związku ze zbyt szybką jazdą na terenie zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze wykonali ponad półtora tysiąca badań na zawartość alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali łącznie jednego kierującego, który popełnił przestępstwo prowadząc na „podwójnym gazie”. Inny popełnił wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu.Nierozważnym kierowcom przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu, oprócz ogromnego zagrożenia dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu, wiąże się z karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzili także działania profilaktyczne wpływając na świadomość i edukując z zakresu bezpieczeństwa szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, policjanci między innymi uświadamiali rowerzystów, że sami w dużej mierze mają wpływ na swoje bezpieczeństwo na drogach. Ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, właściwie wyposażony rower oraz widoczność. W związku z tym policjanci rozdawali opaski odblaskowe.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/