GKS Tychy wyjeżdża na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim.

 


26 zawodników w środowy poranek wyruszy w drogę do Grodziska Wielkopolskiego. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przez najbliższe 10 dni będą kontynuować przygotowania do nowego sezonu Fortuna 1 Ligi właśnie na obiektach kompleksu Rodan-Groklin.

W kadrze tyszan na letnie zgrupowanie znalazł się m.in. testowany od początku okresu przygotowawczego, 22-letni napastnik Mathieu Scalet. Obecnie klub prowadzi rozmowy ze Śląskiem Wrocław, aby młody zawodnik mógł podpisać kontrakt z GKS.

Tyski zespół w Grodzisku Wielkopolskim będzie stacjonować do soboty, 13 lipca. W tym czasie – oprócz sporej dawki treningów – rozegrane zostaną cztery mecze kontrolne:

  • 6 lipca (sobota) – ŁKS Łódź
  • 7 lipca (niedziela) – Korona Kielce
  • 11 lipca (czwartek) – Lech Poznań
  • 12 lipca (piątek) – Wisła Płock

– Po dwóch wolnych dniach po ostatnich sparingach z Zagłębiem Sosnowiec i Stalą Jasień oraz dzisiejszym treningu, jutro rano ruszymy na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Na miejscu czekają nas 2-3 jednostki dziennie, do tego cztery ciekawe sparingi. Tradycyjnie jest to okres, który trzeba mocno przepracować, żeby później w lidze było łatwiej o sukces – mówi asystent trenera, Tomasz Wolak.

Kadra GKS Tychy na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim (03.07-13.07):

Bramkarze: Marek Igaz, Konrad Jałocha, Mateusz Maciejowski, Adrian Odyjewski.

Obrońcy: Marcin Biernat, Ken Kallaste, Marcin Kowalczyk, Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Łukasz Sołowiej, Paweł Szołtys.

Pomocnicy: Aleksander Biegański, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Dario Krišto, Kacper Laskoś, Jakub Piątek, Kacper Piątek, Dominik Połap, Sebastian Steblecki, Wojciech Szumilas, Nikolas Wróblewski.

Napastnicy: Dawid Kasprzyk, Mateusz Piątkowski, Mathieu Scalet, Michał Staniucha.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/