Sparing : Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:4

We wczorajszym meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy pokonali na Stadionie Ludowym drużynę spadkowicza PKO Ekstraklasy, Zagłębia Sosnowiec 4:1 (2:0).

Dla zawodników, którzy w minionym sezonie stanowili o sile tyskiej drużyny był to pierwszy mecz kontrolny tego lata. Od pierwszej minuty w środku pola pojawił się także jeden z dwójki nowych graczy, Chorwat Dario Krišto. Drugi, estoński obrońca Ken Kallaste treningi z GKS rozpocznie po wygaśnięciu kontraktu z jego poprzednim klubem, czyli od najbliższego poniedziałku.

Worek z bramkami tyszanie otworzyli w 28. minucie gry, kiedy to skutecznym lobem bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Piątkowski. Kilka minut później podopieczni Ryszarda Tarasiewicza podwyższyli rezultat za sprawą trafienia Sebastiana Stebleckiego z dystansu.

Po przerwie drużyna Zagłębia na moment złapała kontakt z GKS, a na listę strzelców po celnym strzale z rzutu karnego, wpisał się jeden z testowanych graczy sosnowiczan. Stemple na pierwszej letniej wygranej Trójkolorowych podczas serii sparingów postawili w końcówce Michał Staniucha, który wykorzystał błąd defensywny oraz Łukasz Sołowiej, wykorzystując mierzone dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.

O godz. 14:00 rozpocznie się drugie dzisiejsze spotkanie, z B-klasową Stalą Jasień. Mecz, w którym wystąpią zawodnicy szerokiej kadry pierwszego zespołu oraz gracze rezerw, odbędzie się z okazji 70-lecia istnienia tego klubu.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:4 (0:2)
0:1
– Mateusz Piątkowski (28.)
0:2 – Sebastian Steblecki (32.)
1:2  Zawodnik testowany (65. rzut karny)
1:3 – Michał Staniucha (74.)
1:4 – Łukasz Sołowiej (82.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – 7. Maciej Mańka, 10. Marcin Biernat, 77. Marcin Kowalczyk, 34. Dawid Abramowicz – 97. Aleksander Biegański, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 32. Sebastian Steblecki – 29. Mateusz Piątkowski. II połowa: Marek Igaz – 2. Jakub Piątek, 18. Florian Pfertzel, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 19. Michał Staniucha, 47. Kacper Laskoś, 6. Wojciech Szumilas, 44. Nikolas Wróblewski – 24. Dawid Rogalski, 11. Mathieu Scalet. Trener Ryszard Tarasiewicz.