Jakub Chełstowski nowym szefem PiS-u okręgu katowickiego.

 


Zmiany w śląskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości.

Na nowego szefa okręgu katowickiego został powołany obecny marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Zastąpił byłego wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył 65 007 głosów i uzyskał mandat europosła. Natomiast prezesem okręgu rybnickiego został były eurodeputowany PiS Bolesław Piecha, który zastąpi na tym stanowisku Izabelę Kloc. W wyborach do Parlamentu Europejskiego Kloc uzyskała 78 352 głosów.

Zmiany były konieczne, bo dotychczasowi szefowie regionów PiS uzyskali mandat europosła. W sumie decyzją Jarosława Kaczyńskiego powołał pięciu nowych prezesów zarządów okręgowych Prawa i Sprawiedliwości.

Jakub Chełstowski ma 38 lat, mieszka w Tychach. Z samorządem związany jest od 2010 roku, kiedy został radnym. Był liderem opozycyjnego stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, mocno krytycznego wobec popieranego przez PO prezydenta miasta Andrzeja Dziuby. W 2017 przeszedł do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Marszałkiem województwa śląskiego został 21 listopada ubiegłego roku, po wolcie Wojciecha Kałuży, która obaliła 12-letnie rządy PO na Śląsku.

 Źródło : https://slask.onet.pl/