Zdrowy i słodki Dzień Dziecka w MCK.

 


Zapraszamy na zdrowy i słodki Dzień Dziecka w MCK! Startujemy przed oficjalnym świętem wszystkich dzieci w piątek, 31.05.2019 r. godz. 15:00 – 19:00 w naszym ogrodzie, który zamieni się w krainę słodkości, gdzie można będzie wziąć udział w warsztatach nauki gry w japońską grę zręcznościową KENDAMA, zajęciach kulinarnych, plastycznych, w programie też spotkanie z pszczelarzem, dietetykiem i harcerzami.

W programie:

15:00 Wymiana Zabawek – nie kupuj nowej, wymień na potrzebniejsze! Będziecie mogli wymienić zabawki, których Wasze dzieci już nie używają na inne. Można przynosić wszelkie – czyste i zdatne do dalszej zabawy – klocki, książki, samochody, lalki, gry, sanki, rolki, hulajnogi etc. ZAPISY prosimy wysyłać na: agata.nosal@mck.tychy.pl
16:00 Spektakl „Czerwony Kapturek” Teatr Lalek „Skrzat” zespół dziecięcy prowadzony przez Monika Szydłowiecka i Michała Lipińskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Tychach.
16:20 – 16:45 MDK 2 Tychy: pokaz szermierki, pokaz szermierki japońskiej, taniec nowoczesny;
16:50 – 17:10 MDK 1 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach
17:10 – 17:40 Szkoła Suzuki Tychy: występ dzieci od 2 – 18 lat, gra na skrzypcach m.in piosenki dziecięce, przedszkolne a także utwory klasyczne.
17:40 – 17: 55 Występy dzieci z ogniska baletowego „Pierwsze kroki” oraz grupy tańca współczesnego z klubu Wilkowyje MCK

18:00 TEATROCZYTAKI „Jaś i Małgosia” Punctum Teatr (obowiązują zapisy agata.nosal@mck.tychy.pl // tel. 32 327 02 90 w.25)
Imprezę poprowadzi: Mateusz Trembaczowski animator, aktor, muzyk.

Ponadto:
konkursy z nagrodami, artystyczne malowanie twarzy, dmuchaniec.

WSTĘP WOLNY!

Ideą tegorocznej edycji Dnia Dziecka to świadome, kreatywne, zdrowe i słodkie świętowanie w otoczeniu przyrody w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. I choć nie wrócimy do czasów, kiedy chleb ze śmietaną i cukrem był największą słodkością dostępną w domu, a trzepak stanowił główne miejsce spotkań, to i tak będziemy się świetnie bawić.

Partnerzy: MDK 1 – Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, MDK 2 Tychy, Szkoła Suzuki Tychy, Fundacja jemyeko.pl
Patroni medialni: Silesia Dzieci, Miasto Dzieci CzasDzieci.pl Kulturalny Bajtel.pl


Źródło : http://kultura.tychy.pl/