Przedpremierowo o czasach współczesnych: „Pomarańcza” Teatru „Gęba”.

 


Klub Wilkowyje MCK – 17 kwietnia 2019 r., godz. 18.00

Jak nie przestać istnieć, zlewając się w nieczytelną magmę?  Jak żyć w w tak szybko zmieniającym się świecie? Jak dokonywać sensownych wyborów w świecie zdominowanym przez massmedia, portale społecznościowe, gry komputerowe, blogi i vlogi, gdzie spędzamy średnio dwie godziny dziennie, 14 tygodniowo i ponad 700 rocznie? Młodzi aktorzy Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach stawiają pytania i próbują znaleźć swoją drogę w dorosłość w zupełnie nowym przedstawieniu „Pomarańcza”, które przedpremierowo zobaczymy 17 kwietnia  o 18.00 w Klubie Wilkowyje MCK, a następnie 26 kwietnia podczas Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w MDK nr 1.

Ponad 13 000 godzin w ciągu 18 lat, czyli 1,5 roku młody człowiek spędza „TAM”. Jak mówi Dawid, jeden z bohaterów spektaklu „Pomarańcza” Zespołu Teatralnego „Gęba” Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – „Bez snu, bez rozmowy, bez wschodów i zachodów słońca” mijają kolejne dni widziane przez pryzmat e-technologii. Pewne procesy, zwane potocznie postępem, są nieodwracalne i tak być musi! Należy jednak uważać, by nie stworzyć cywilizacji pojedynczych bakterii, pozostawiających po sobie li tylko kolorowy ślad pikseli. Postęp należy wykorzystywać, a nie ulegać mu! Wydaje się, że bycie z drugim człowiekiem polega na spojrzeniu w jego oczy. Przedstawienie „Pomarańcza” skłania do poszukiwania odpowiedzi na pytania, czy staniemy się społeczeństwem, które wróci do języka obrazkowego, a jego członkowie przestaną ze sobą rozmawiać, a będą do siebie jedynie mailować. Jak nie przestać istnieć, zlewając się w nieczytelną magmę? Jak żyć w w tak szybko zmieniającym się świecie? Jak dokonywać sensownych wyborów?

Kilkunastoletni aktorzy „Gęby” przez sztukę mierzą się z rzeczywistością w spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Piotra Adamczyka.

Występują: Małgorzata Duda, Gabriela Ozimek, Kinga Oleksiak, Julia Zawiślak i Dawid Marut.

Wstęp wolny


Źródło : http://kultura.tychy.pl/