Remis Polonii Tychy trzecią drużyną Polski.

Piłkarki do lat 16 Polonii Tychy zremisowały z brązowymi medalistkami zeszłorocznych Mistrzostw Polski ROWem Rybnik 2:2 w 3. kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych, czyli damskim odpowiedniku Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla Polonii strzelały Nikola Palowska i Julia Piętakiewicz.

Mecz od początku dobrze ułożył się dla tyszanek. Podopieczne Dariusza Grzesika od pierwszych minut miały przewagę nad gospodyniami, co wykorzystały w 12. minucie. Martyna Krzysztofik doskonale dograła do wychodzącej na pozycję Palowskiej, która po rękach bramkarki umieściła piłkę w siatce. Chwilę później mogło być 2:0. Piętakiewicz znalazła się w polu karnym, ale uderzyła w doskonałej sytuacji obok słupka. Kilka minut później rybniczanki odpowiedziały za sprawą Luizy Kozielskiej. Była zawodniczka Polonii kapitalnym uderzeniem w okienko bramki pokonała Weronikę Wygrabek i doprowadziła do remisu.

Drugą połowę Polonia ponownie zaczęła bramką. Karolina Bakiera świetnie dostrzegła wychodzącą w tempo Piętakiewicz, a tyska snajperka pewnie pokonała bramkarkę ROWu. Mecz od tej pory stał się bardzo otwarty. Oskrzydlającymi atakami popisywały się Palowska i Bakiera, a popłoch w szeregach tyszanek swoimi ofensywnymi wejściami niosła Natalia Sokół. W 60. minucie, po rzucie rożnym dla gospodyń, pod bramką Polonii zrobiło się ogromne zamieszanie. Najlepiej odnalazła się w nim wspomniana Sokół i rybniczanki ponownie wyrównały. W pozostałej części meczu bardzo dobre sytuacje miały Palowska i Piętakiewicz, a Wygrabek popisała się również dwoma kapitalnymi interwencjami. Ostatecznie Polonia z Rybnika wywiozła jeden punkt. – Nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Pomimo kilku kontuzji walczyłyśmy i udało się zremisować. Jesteśmy z tego zadowolone, ponieważ zawsze w ROWem przegrywaliśmy – powiedziała Weronika Bolek, jedna z liderek drużyny.

Następny mecz Polonii w MLJM już 14 kwietnia w Łodzi, gdzie zmierzą się z SMSem – aktualnymi mistrzyniami Polski.

3 kwietnia 2019, Stadion MOSiR w Rybniku-Kamieniu

TS ROW Rybnik – KKS Polonia Tychy 2:2 (1:1)

12’ Palowska, 45’ Piętakiewicz – 16’ Kozielska, 62’ Sokół

ROW: Bzowska – Krótki, A. Krzyżok, Błatoń, Kozielska, Goc, Gawron, Sokół, Kask (70’ Dylong), Zajkowska (46’ Kowalczyk), J. Krzyżok.

Polonia: Wygrabek – Jarczak, Bolek, Rybacka – Bakiera, Kielesz, Piętakiewicz, Palowska – Nowotarska – Paszek (78’ Mazur), Krzysztofik.

Przesłał : Kamil Hajduk