Tirem z trzema promilami.

 


3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira, który próbował wjechać pod rampę załadunkową. 51-latek wpadł w ręce stróżów prawa dzięki informacji od świadków, którzy właściwie zareagowali i ujęli nieodpowiedzialnego kierowcę. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Kilka prób wjazdu pod rampę załadunkową zaniepokoiło pozostałych pracowników jednej z firm na terenie miasta. Swoje podejrzenia, że kierujący tirem prowadzi w stanie nietrzeźwym potwierdził fakt, ze wyczuli od niego alkohol. Świadkowie właściwe zareagowali powiadamiając o tym natychmiast mundurowych. Policjanci wykonali badanie trzeźwości 51-letniego kierowcy. Okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Nie trudno sobie wyobrazić jakie zagrożenia w ruchu drogowym mógł spowodować pijany kierowca tira. Kompletnie pijany mężczyzna został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci przypominają o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie”. Po raz kolejny ostrzegamy, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz 2-letniego więzienia grozi utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obligatoryjnie stosuje karę finansową. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie samochodu po pijaku, kierowcy są często odpowiedzialni za spowodowanie wypadków drogowych. Dlatego należy pamiętać, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Pamiętaj „Nie reagujesz-akceptujesz”.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/