Potrącenie nastolatka na ulicy Towarowej.

 


Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do jakiego doszło wczoraj w Tychach na ul. Towarowej. Kierujący Renault Clio potrącił 17-latka, podczas gdy przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany ze złamaną ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30 w Tychach na ul. Towarowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24– letni, kierujący samochodem Renault Clio, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 17-latka. W wyniku zdarzenia poszkodowany z obrażeniami ciała trafił na badania do szpitala. Policjanci potwierdzili, że kierowca był trzeźwy teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie. Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/