The Naturat Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu.

The Naturat został nowym Mistrzem Tyskiej Ligi Futsalu! Na pierwszy rzut oka, można uznać to za sporą sensację, ponieważ jakby nie patrzeć zespół ten występował w roli beniaminka, jednak jeśli przyjrzymy się kadrze jaką dysponowała ta młoda drużyna, to sensację należy zamienić raczej w niespodziankę. Fakty są takie, że The Naturat w pełni zasłużył na ten tytuł prezentując równą formę przez cały sezon. Beniaminek był trudnym i niewygodnym rywalem dla pozostałych zespołów, jednak postawa zawodników The Naturatu zasługuje na najwyższe słowa uznania, bowiem prezentowali oni futsal na najwyższym poziomie.

Sobotnie przedpołudnie było niezwykle ekscytujące. Najpierw kapitalne widowisko zafundowali Piwkarzyki z Jesionami, a samo spotkanie można by nazwać pojedynkiem Adama Mateja z Andrzejem Jałowym. Popularny „Jędrek” trzykrotnie wyprowadzał Jesiony na prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadał mu „Matej”. W końcu kropkę nad „i” postawił ten drugi i ostatecznie Piwosze wykonali swoje zadanie wygrywając 4:3.

Chwilę później rozpoczęło się spotkanie The Naturatu z Hapoelem Beer Kebab, na którym wśród zgromadzonych kibiców nie mogło oczywiście zabraknąć delegacji Piwkarzyków. Do przerwy fenomenalny beniaminek nie pozostawiał złudzeń i pewnie prowadził 3:0 w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku.

Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza, a losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. W 38 minucie do stanu 4:2 doprowadził niezawodny Grzegorz Migdał. HBK kontynuowało grę z wycofanym bramkarzem i dosłownie na 22 sekundy przed końcem meczu za sprawą Grzegorza Cuber zdobyli kontaktowego gola i zapowiadała się nerwowa końcówka. Hapoel zaatakował całym zespołem, jednak Kacper Piątek z The Naturatu przejął piłkę i dosłownie na 1 sekundę meczu ustalił wynik meczu na 5:3, pieczętując tym samym Mistrzostwo swojego zespołu.