Sparing : GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:1

W meczu kontrolnym rozegranym na bocznym boisku Stadionu Miejskiego piłkarze GKS Tychy ulegli drugoligowemu Ruchowi Chorzów 0:1 (0:1). Gola dającego zwycięstwo gościom zdobył w pierwszej połowie Lukáš Ďuriška.

Tyski zespół po raz pierwszy i jedyny podczas zimowych gier kontrolnych miał szansę zaprezentować się na własnym terenie. Kolejne sparingi zostaną rozegrane już na dziesięciodniowym zgrupowaniu, które w ośrodku w Spale rozpocznie się już w najbliższą środę.

W pierwszej połowie Trójkolorowi kilkukrotnie postraszyli defensywę Ruchu, ale próby m.in. Sebastiana Stebleckiego, czy Dawida Abramowicza omijały bramkę strzeżoną przez Dawida Smuga. Goście odpowiedzieli groźnym uderzeniem z dystansu Roberta Obsta, które z kolei zatrzymało się na poprzeczce tyskiej bramki oraz – co najważniejsze – jedynym golem w tym pojedynku. W 38. minucie gry na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Ďuriška, piłka przeszła po nodze próbującego blokować te uderzenie Łukasza Sołowieja, i znalazła się tuż przy prawym słupku.

Po przerwie ponownie oglądaliśmy kilka groźnych sytuacji po obu stronach. Między słupkami tyskiej bramki bez zarzutu spisywał się jednak słowacki golkiper, Marek Igaz, natomiast przyjezdnych nie opuszczało szczęście. Dość powiedzieć, że futbolówka po uderzeniach najpierw Michała Staniuchy, a w końcówce spotkania Pawła Szołtysa zatrzymywała się na słupkach bramki Ruchu.

W sobotnim spotkaniu w barwach GKS zabrakło zmagających się z mniej groźnymi urazami – Marcina Kowalczyka, Huberta Adamczyka Artura Siemaszki. Indywidualne treningi odbyli natomiast Keon Daniel Edgar Bernhardt.

Sztab szkoleniowy tyszan w meczu przeciwko dwunastej drużynie II ligi przyglądał się 20-letniemu napastnikowi, Wiktorowi Nowakowi. Były zawodnik Sandecji Nowy Sącz rozegrał pełne 90 minut, ale po sparingu zapadła decyzja o podziękowaniu młodemu zawodnikowi za udział w testach.

GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
0:1 – Lukáš Ďuriška (38.)

GKS Tychy: I połowa: 91. Konrad Jałocha – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 33. Dawid Abramowicz – 77. Kacper Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 93. Łukasz Bogusławski, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde – 24. Wiktor Nowak.II połowa: 53. Marek Igaz – 5. Maciej Mańka, 14. Mateusz Pańkowski, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 19. Michał Staniucha, 93. Łukasz Bogusławski, 16. Jakub Piątek, 11. Nikolas Wróblewski – 9. Jakub Vojtuš, 24. Wiktor Nowak. Trener Ryszard Tarasiewicz.