Sparing : Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:0

W trzeciej grze kontrolnej przed rundą wiosenną Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy zmierzyli się z kolejnym z ligowych przeciwników, Puszczą Niepołomice. Spotkanie zakończyło się porażką tyszan 0:1 po bramce Wiktora Żytka.

W pierwszej połowie sparingowego pojedynku podopieczni Ryszarda Tarasiewicza stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką Miłosza Mleczki. Po składnej akcji bliski bramki był m.in. Łukasz Grzeszczyk, a w dobrej sytuacji strzeleckiej na 11. metrze znalazł się Jakub Piątek. W obu tych momentach górą był jednak golkiper Puszczy, który skutecznie parował te uderzenia.

Po przerwie – złożona głównie z młodych zawodników – drużyna GKS stwarzała już mniej zagrożenia w polu karnym zespołu z Niepołomic. Mimo gry toczonej w wyrównanym tempie decydujący cios w 89. minucie gry zadali gospodarze. Akcję celnym uderzeniem – po dośrodkowaniu z narożnika boiska – zamknął Wiktor Żytek.

W tyskiej drużynie zabrakło dzisiaj Dawida Abramowicza (sprawy osobiste) oraz Marcina Kowalczyka i Huberta Adamczyka (drobne urazy). Jutro – po przerwie spowodowanej udziałem w Pucharze Azji – treningi z zespołem rozpocznie z kolei Edgar Bernhardt.

Kolejny sparing Trójkolorowi rozegrają już w najbliższy piątek, 1 lutego, kiedy to zmierzą się z przedstawicielem czeskiej Ekstraklasy, MFK Karviná. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Karvinie, pierwszy gwizdek o godz. 15:00.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 –
Wiktor Żytek (89.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Keon Daniel, Paweł Szołtys – Kacper Piątek, Sebastian Steblecki, Jakub Piątek, Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde – Jakub Vojtuš. II połowa: Marek Igaz – Dominik Połap, Mateusz Pańkowski, Daniel Tanżyna, Konrad Pipia – Maciej Mańka, Kacper Piątek, Łukasz Bogusławski, Nikolas Wróblewski – Michał Staniucha, Artur Siemaszko. Trener Ryszard Tarasiewicz.