FIFA sprawdziła stan przygotowań do Mistrzostw Świata.

 


To już ostatnia prosta przygotowań do Mistrzostw Świata U20. W ubiegłym tygodniu Stadion Miejski Tychy odwiedziła grupa prawie 50 przedstawicieli z FIFA i PZPN. Delegacja sprawdziła stan przygotowań do „małego Mundialu”, który już za nieco ponad pięć miesięcy rozpocznie się na sześciu stadionach w Polsce. Goście w trakcie zwiedzania obiektu rozmawiali m.in. na tematy związane z bezpieczeństwem w trakcie spotkań, systemem sprzedaży biletów, zapleczem dla piłkarzy, oraz strefach VIP, pracy mediów i wolontariacie. Stadion został dokładnie prześwietlony od piwnicy aż po dach.

– To już trzecia wizytacja naszego stadionu przed Mistrzostwami Świata U20. Przedstawiciele FIFA nie ukrywają, że są zadowoleni ze współpracy i zaangażowania ze strony klubu i miasta. Delegaci z międzynarodowej federacji na każdym kroku podkreślają, że nasz obiekt dysponuje doskonałą infrastrukturą. Po organizacji Euro U21 mamy już odpowiednie doświadczenie, dlatego mogę zapewnić, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do przyjęcia drużyn z całego świata- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Turniej rozpocznie się w czwartek 23 maja. Na stadionach w Łodzi, Bydgoszczy, Gdyni i Lublinie zostaną rozegrane pierwsze spotkania. Dzień później do gry włączą się Tychy i Bielsko-Biała. Rozgrywki grupowe potrwają do 31 maja. Po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych drużyn rozpocznie fazę pucharową i walkę o ćwierćfinał. Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, z kolei dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o brązowy medal.

Pierwszy mecz w Tychach zostanie rozegrany w piątek 24 maja o godzinie 18:00. Dzień później piłkarze wybiegną na murawę o 20:30. Kolejne dwa spotkania na Stadionie Miejskim zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek. Ostatnie mecze w grupach odbędą się 30 i 31 maja.

Tychy staną się również areną zmagań fazy pucharowej. Przy Edukacji zostanie rozegrany pojedynek, którego stawką będzie awans do najlepszej szesnastki, a turniej na Stadionie Miejskim zakończy mecz ćwierćfinałowy, który odbędzie się 7 czerwca. 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to trzecie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA. Dotychczas prawo gry na polskich stadionach zapewniło sobie już 16 reprezentacji. To sześć przedstawicieli Europy: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; cztery zespoły z Azji: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, cztery ze strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras, a także dwie drużyny z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią jeszcze po 4 uczestników z Afryki oraz Ameryki Południowej.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/