„Keep calm and be green”.

 


Od 14 do 18 stycznia w Tychach odbywa się spotkanie robocze projektu „Keep calm and be green”, którego koordynatorem jest Zespół Szkół nr 1 w Tychach, a partnerami szkoły z Grecji, Macedonii, Portugalii, Włoch i Finlandii.

Projekt jest kombinacją działań, które podejmowane są i będą w latach 2018-2020 z zakresu geografii, fizyki, matematyki, biologii. Obejmuje poznawanie przez uczniów (pod kierunkiem nauczycieli) odnawialnych źródeł energii i ich wykorzystania w swoich krajach. W czasie wizyt roboczych w poszczególnych krajach uczniowie prezentują swoje prace i dzielą się swoją wiedzą z pozostałymi uczestnikami projektu.

Aktualnie uczestnicy międzynarodowego projektu wizytują Tychy. W spotkaniu udział biorą koordynatorzy i dyrektorzy szkół zaangażowanych w program. Goście zwiedzili już m.in. firmę Master czy Park Wodny Tychy, a we wtorek Urząd Miasta, gdzie spotkali się z Maciejem Gramatyką – Zastępcą Prezydenta Miasta Tychy ds. społecznych. – Nasi goście do tej pory o Tychach wiedzieli tylko tyle, że są zielone. Wczoraj tej zieleni wprawdzie pod śniegiem dostrzec nie mogli, ale podkreślali niezwykłość naszego miasta w pięknej zimowej scenerii – powiedział Gramatyka.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o systemach edukacji w poszczególnych krajach i oczekiwaniach związanych z realizacją projektu. – Projekt  ma charakter interdyscyplinarny. Łączy ochronę środowiska z biologią, fizyką i matematyką. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą pracować nad problemem odnawialnych źródeł energii – mówi Grażyna Jurek, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Tychach. Program został zatwierdzony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i będzie realizowany do 31 sierpnia 2020 roku.


Źródło : http://umtychy.pl/