287 policjantów zabezpieczało rozegrane w Tychach derby.

 


Ponad 280 policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Na trybunach zasiadło ponad 4 tysiące kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Policjanci zatrzymali jednego mężczyznę w związku z wykroczeniem, jakiego się dopuścił.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. Na trybunach zasiadło ponad 4 tysiące osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało 287 policjantów z Tychów, Bielska-Białej, Częstochowy, Chorzowa oraz katowickiego Oddziału Prewencji i funkcjonariusze Straży Miejskiej. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice widowiska sportowego. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

W trakcie meczu zatrzymany został 33-letni mężczyzna z Katowic, w związku kradzieżą oraz niedostosowaniem się do poleceń wydawanych przez pracowników ochrony tj: wykroczenie z art. 54 ust.2 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/