Grad medali tyskich pływaków.

W dniach 16 – 17 listopada 2018 r.  w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu w kategorii 14 – 15 lat.

Wystartowało 370 zawodników z 42 śląskich klubów. W zawodach wzięła udział 12- osobowa grupa uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 i Sportowego Gimnazjum nr 9, reprezentująca barwy klubu Mosm Tychy.

W kategorii 14 lat złoty medal i tytuł Mistrza Śląska zdobyła Alicja Pinkowicz na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz Jakub Walter na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

Trzykrotnym Wicemistrzem Śląska został Jakub Walter na dystansach 100 m stylem grzbietowym 100m i 400 m stylem dowolnym.

Aleksandra Górska także wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Śląska na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Brązowymi medalistami zostali : Alicja Pinkowicz na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz Jakub Walter na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

W sztafetowych wyścigach drużyna mieszana w składzie Jakub Walter, Aleksandra Górska, Alicja Pinkowicz, Kacper Wilusz zdobyła tytuł Wicemistrzów Śląska na dystansie 4x 50 m stylem zmiennym. W tym samym składzie sztafeta mieszana wywalczyła drugi tytuł Wicemistrzów Śląska na dystansie 4x 50 m stylem dowolnym.

Sztafeta chłopców składzie Kamil Jaworski, Wojciech Łakota,Kacper Wilusz, Jakub Walter wywalczyli trzykrotnie brązowy medal na dystansach 4x 100 m sam dowolnym, 4×100 m stylem zmiennym i 4x 200 m stylem dowolnym.

W kategorii 15 latków Kacper Komorowski wywalczył 3 medale : złoty medal i tytuł Mistrza Śląska na dystansie 50 m stylem klasycznym, srebrny medal dystansie 100 m stylem klasycznym i brązowy medal na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Sztafeta chłopców składzie: Kacper Komorowski Jakub Osuch, Przemysław Myszor, oraz Daniel Giel wywalczyła tytuł Wicemistrzów Śląska na dystansie 4x 200 m stylem dowolnym, 3 miejsce na dystansie 4x 100 m dowolnym oraz 3 miejsce na dystansie 4x 100 m stylem zmiennym.

Trenerami ekip są Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska.

Podczas zawodów odbyła się uroczysta gala wręczenia listów pochwalnych dla najlepszych zawodników i ich trenerów, zorganizowana przez Zarząd Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się : Alicja Pinkowicz, Dawid Wiekiera i Dawid Dziedzic oraz Pani Trener Aleksandra Radek. Gratulujemy !!!

Źródło : MOSM Tychy