PHL : GKS Tychy – Kadra U23 PZHL 13:4

Po wyjątkowo ospałym początku spotkania tyszanie ostatecznie pokonali Kadrę u23 PZHL 13:4. Pierwsza tercja w wykonaniu trójkolorowych nie wyglądała najlepiej, ale od drugiej odsłony Mistrzowie Polski prezentowali się zgodnie z oczekiwaniami.

Tyszanie, którzy środowe spotkanie z Kadrą PZHL rozgrywali wyjątkowo przed południem mieli spore problemy, aby w pierwszej odsłonie złapać właściwy rytm meczowy. Waleczni zawodnicy Kadry PZHL szybko to wykorzystali i jako pierwsi objęli prowadzenie po golu Patryka Pelaczyka. Jeszcze większym zdziwieniem była druga bramka zdobyta przez PZHL (Jan Sołtys). Trójkolorowi poczuli, że będą musieli włożyć nieco więcej wysiłku, aby wygrać to spotkanie. Jako pierwszy strzelecką niemoc GKS przerwał Radosław Galant, a w połowie tej odsłony wyrównał Filip Komorski.

O ile o pierwszej tercji można powiedzieć, że była wyrównana, to druga była już dominacją tyszan. Mistrzowie Polski po reprymendzie trenera ruszyli do ataku i oddawali znacznie więcej strzałów. Przyniosło to oczekiwane skutki i młody bramkarz PZHL w końcu musiał skapitulować. Ta odsłona zdecydowanie należała do Mateusza Gościńskiego, który skompletował na swoim koncie hat trick. Po jednym oczku dołożyli Witecki, Komorski oraz Jeziorski.

Trzecia tercja była jedynie formalnością, ale podopieczni trenera Gusova nadal atakowali bramkę Sebastiana Lipińskiego. Każda kolejna minuta działała na niekorzyść młodych zawodników kadry, którzy tracili siły. Filip Komorski, podobnie jak Mateusz Gościński skompletował hat trick. Po jednym trafieniu dołożyli Sykora, Rzeszutko, Górny i Pociecha.

GKS Tychy – Kadra U23 PZHL 13:4 (2:2, 6:1, 5:1)
0:1 Patryk Pelaczyk – Patryk Krężołek (04:00)
0:2 Jan Sołtys – Patryk Pelaczyk – Armen Khoperia (05:45)
1:2 Radosław Galant – Patryk Kogut – Mateusz Gościński (06:12)
2:2 Filip Komorski – Tomas Sykora – Andrei Mikhnov (09:31)
3:2 Jakub Witecki – Olaf Bizacki (26:56)
4:2 Mateusz Gościński – Kamil Kalinowski (29:53)
5:2 Mateusz Gościński – Jarosław Rzeszutko – Adam Bagiński (32:45)
6:2 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha – Bartosz Ciura (34:36)
6:3 Patryk Pelaczyk – Kamil Wałęga – Jan Sołtys (37:29)
7:3 Mateusz Gościński – Mateusz Bryk – Jarosław Rzeszutko (38:00)
8:3 Bartłomiej Jeziorski – Peter Novajovsky – Michael Kolarz (38:52)
9:3 Tomas Sykora – Andrei Mikhnov – Bartosz Ciura (43:47)
10:3 Jarosław Rzeszutko – Tomas Sykora – Peter Novajovsky (44:48) 5/4
11:3 Kamil Górny – Jarosław Rzeszutko (48:46)
12:3 Bartlomiej Pociecha – Mateusz Bryk – Michael Cichy (55:51)
13:3 Filip Komorski – Tomas Sykora – Bartłomiej Pociecha (57:09)
13:4 Kamil Wałęga (59:57)

GKS Tychy: Lewartwski (Murray) – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kolarz, Novajovsky; Kalinowski, Cichy, Jeziorski – Bizacki; Kogut, Galant, Witecki.