Lokal kategorii pierwszej… Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na oprowadzanie po wystawie.

 


Muzeum Miejskie – 6 października 2018 r., godz. 15:00-18:00

Codziennie zmieniany restauracyjny jadłospis, „żywa” orkiestra grająca do tańca w weekendy, ale również w dni powszednie, wesela i zabawy sylwestrowe, a także tętniące tyskie życie towarzyskie, uprzejmy i życzliwy personel pracowników gastronomii, ciekawe aranżacje wnętrz – to wszystko tworzyło świat tyskich restauracji i kawiarń w latach 50., 60. i 70. XX wieku.

Dzięki wystawie w Muzeum Miejskim w Tychach (Stary Magistrat, pl. Wolności 1) „Lokal kategorii pierwszej. Tyskie restauracje i kawiarnie  w latach 50., 60., i 70. XX wieku”, powrócimy do czasów neonów, mebli Chierowskiego i big beatu, nabierając ochoty na warzonkę i wuzetkę z aromatyczną kawą!
Znów odwiedzimy „Ludową”, „Tyską”, „Słoneczną”, „Mimozę” oraz Herbaciarnię „Gruzińską”…

Na wystawie, prócz  archiwalnych fotografii, mebli z tamtych lat, panującej wówczas mody, zobaczymy takie perełki jak filiżanka z „Mimozy”, mlecznik z „Tyskiej” czy fartuszek kelnerki
z jednej z tyskich kawiarń.

Kto nie odwiedził dotąd ekspozycji, będzie miał okazję, aby wybrać się do Muzeum.

Już 6 października o godz. 15.00 zapraszamy do Starego Magistratu na oprowadzanie autorskie po wystawie.

Agnieszka Ociepa – Weiss, która oprowadzi po wystawie, przypomni historię tyskich lokali gastronomicznych; wspólnie zobaczymy, jaka panowała wówczas moda, posłuchamy także muzyki, przy której niegdyś bawiono się na dancingach.

Na spotkanie oraz na wystawę wstęp jest wolny. Wystawa potrwa do 31 października.


Źródło : http://umtychy.pl/