GKS Tychy CHL eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów na tafli lodowiska.

Stadion Zimowy w Tychach zamienił się w arenę prawdziwych esportowych emocji. Po raz pierwszy w historii rozegrano turniej w którym zawodnicy grali na padzie. Na lodzie wystąpiło 32 uczestników, którzy rywalizowali w najnowszej grze NHL19. Nie brakowało trzymających w napięciu pojedynków, bójek, rzutów karnych czy sensacyjnych rozstrzygnięć. Awans do fazy pucharowej wywalczył GKS Tychy.

Nocny turniej GKS Tychy CHL eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów cieszył się dużym zainteresowaniem. 32 zawodników zostało przypisanych do każdego zespołu występującego w Lidze Mistrzów. Przed startem rozgrywek uczestnicy turnieju ustawili się na niebieskich liniach i wysłuchali oficjalnego hymnu CHL.  Formuła rozgrywek była niemal identyczna jak w Lidze Mistrzów. Zmagania na Stadionie Zimowym rozpoczęły się o godzinie 19. Mecz finałowy został rozegrany o 2:30.

Dla trójki najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjne nagrody. Laureaci zdobyli m.in koszulki meczowe GKS Tychy, gry NHL 19, krążki CHL, bilet VIP na spotkanie GKS Tychy – HC Bolzano czy karnety na sezon zasadniczy PHL.

Najlepszym zawodnikiem turniej został Kamil Mużelak grający ZSC Lions Zurich. Drugie miejsce zajął Dawid Duży(Storhamar). Na ostatnim miejscu na podium uplasował się prowadzony przez Marcina Majtę, Aalborg Pirates.

Dziękujemy również współorganizatorowi turnieju- Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych za profesjonalną obsługę i wsparcie techniczne.

Partnerami GKS Tychy Champiopns Hockey Leauge eCUP- Wirtualna Liga Mistrzów byli: CTSTechnology, DENSO, Invenio QD, Krajowa Federacja Sportów Elektronicznych, Stadionova, XBOX Polska, Red Bull i NDI Tychy.