Śmiertelne potrącenie na pasach.

 


Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 11:25 na ul. Żwakowskiej. Kierujący fiatem 71-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 88-latka. Pieszy niestety pomimo reanimacji zmarł.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek około godziny 11:25 na ul. Żwakowskiej w Tychach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w jadący ulicą Żwakowską 71-letni kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa 88-letniemu mężczyźnie, który znajdował się na pasach. Odniesione obrażenia niestety okazały się dla mężczyzny śmiertelne.

Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, pogotowie i straż pożarna. Badanie trzeźwości kierującego nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Została od niego jednak pobrana krew do dokładniejszych badań na zawartość zarówno alkoholu bądź środków odurzających.

Wykonywane na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego zarządzona została sekcja zwłok mężczyzny. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych jak i kierujących od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców i pieszych.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/