Nowe projekty Teatru Małego.

 


Teatr Mały otrzymał dofinansowanie w wysokości 19 300 zł z Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2018” na realizację projektu edu.DANCE oraz dofinansowanie w wysokości 15 000 zł ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018” na projekt Techniki Znane i Zapomniane realizowany w Miejskiej Galerii Sztuki OBOK.

edu.DANCE to projekt edukacyjny, ukierunkowany na prezentację oraz popularyzację innowacyjnychi twórczych metod z obszaru techniki tańca.

Projekt jest skierowany jest do dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych, które będą uczestniczyły w warsztatach praktycznych prowadzonych przez Sylwię Hefczyńską- Lewandowską, Natalię Dinges oraz Adrianę Świątek, które na co dzień są związane w Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu.

Podsumowaniem projektu będzie prezentacja spektaklu z udziałem uczestników w dniu 28 listopada 2018r. oraz 3 grudnia 2018 r. w Teatrze Małym, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

Parterami projektu są:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tychach

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Tychach

Caritas Archidiecezji Katowickiej – Ośrodek Św. Faustyny w Tychach

Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie

TECHNIKI ZNANE I ZAPOMNIANE to projekt z zakresu edukacji artystycznej i animacji kulturowej, realizowany we współpracy m.in. z przedszkolami i szkołami aglomeracji województwa śląskiego. Projekt skierowany jest do dzieci oraz nauczycieli, którzy w placówkach oświatowych zajmują się edukacją plastyczną oraz realizują zajęcia z zakresu kształtowania kompetencji kulturowych w odbiorze sztuk wizualnych.

W ramach projektu zaprezentowane zostaną następujących technik z udziałem zaproszonych do projektu artystów:

Drzeworyt – technika graficzna – prowadzenie prof. zw. Michał Kliś

Cyjanothypia – 18 wieczna technika fotograficzna – prowadzenie mgr. Paulina Pisuk – Czech

Malarstwo na szkle – prowadzenie mgr. Joanna Rupik

Ceramika – prowadzenie mgr. Jolanta Herma-Pasińska

Rysunek węglem – prowadzenie mgr. Agnieszka Kurtok

Historia Piśmiennictwa – warsztat z pisania gęsim piórem – prowadzenie mgr. Dorota Kapska

Druk na tkaninie – prowadzenie mgr. Małgorzata Pękala

Warsztat tkacki – prowadzenie technik przędzalnictwa zgrzebnego Małgorzata Kliś.

Projekt zakończony zostanie wystawą „Techniki znane i zapomniane” w Pasażu Kultury ANDROMEDA. Stworzony zostanie również katalog Instrukcji Artystycznej pod redakcją krytyczki sztuki Zuzanny Sokołowskiej oraz zdjęciami fotografika Arkadiusza Ławrywiańca.


Źródło : http://www.e-teatr.pl/