Wyniki akcji tyskiej drogówki „Z narkotykami nie po drodze”.

 


Ponad 1000 przebadanych kierujących na zawartość alkoholu lub narkotyków – to wyniki akcji tyskiej drogówki „Z narkotykami nie po drodze”. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Celem akcji było zwiększenie świadomości kierujących w zakresie negatywnego wpływu narkotyków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zwalczanie przypadków kierowania pojazdami po spożyciu nie tylko narkotyków, ale także alkoholu oraz jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przekraczania dozwolonej prędkości.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali 1088 kierujących. W trakcie działań policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy „odważyli się„ wsiąść za kółko po wypiciu alkoholu.

Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić tego typu akcje oraz sprawdzać stan trzeźwości podczas służby. Niestety pomimo wielokrotnych działań wciąż sporo osób decyduje się na jazdę z stanie nietrzeźwości. Należy sobie zdać jednak sprawę, że pijany kierowca może podczas jazdy doprowadzić do tragedii i zagraża wielu uczestnikom ruchu drogowego. Przypominamy zatem, że na holu w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego można skorzystać, jeśli mamy wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości.

Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.