Raport przed meczem Stal Mielec – GKS Tychy.

 


Piłkarze GKS Tychy i Stali Mielec w poniedziałek rozegrają ostatni mecz w 7. kolejce Fortuna 1 Liga. Podopieczni Artura Skowronka mają tylko punkt przewagi nad „Trójkolorowymi”. Stal w tym sezonie zanotowała trzy zwycięstwa i porażki. Żadne z dotychczasowych spotkań nie zakończyło się remisem.

Piłkarze GKS Tychy po sześciu kolejkach mają osiem punktów. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w ostatniej kolejce odnieśli najwyższe zwycięstwo po otwarciu Stadionu Miejskiego. Tyszanie rozbili Garbarnię Kraków aż 5-0. Po raz trzeci w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Daniel Tanzyna, który jest w czołówce strzelców całej ligi.

– Bardzo się cieszę, że piłka szuka mnie w polu karnym rywali. Cieszy również to, że w końcu te bramki dają nam zwycięstwa. Jedziemy teraz do Mielca po wygraną. Na początku sezonu straciliśmy już zbyt wiele punktów, dlatego teraz musimy gonić czołówkę– mówi Daniel Tanżyna, zawodnik GKS Tychy.

Piłkarze Stali Mielec sezon rozpoczęli na wyjazdach ze względu na prace związane z podgrzewaniem murawy. Co ciekawe poza domem podopieczni Artura Skowronka z pięciu spotkań aż trzykrotnie wracali z kompletem punktów. Do Mielca, Stal wróciła w przedostatniej koleje i przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0-1.

– Mamy drugą szansę by wygrać przed swoją publicznością. Zrobimy wszystko co w naszej mocy by to się udało. Wiemy, że będą decydowały detale. W tej lidze każdy zespół jest wielką niewiadomą, wszyscy potrafią zrobić niespodziankę. Trener coś przygotuje specjalnego na ten mecz– mówi na oficjalnej stronie Stali Mielec, Marcel Gąsior.

Pomocnik Stali Mielec w sezonie 2013/14 był zawodnikiem GKS Tychy. Z kolei w barwach naszych poniedziałkowych rywali jeszcze na początku ubiegłego sezonu występował Edgar Bernhardt.

Zawodnicy GKS Tychy do Mielca wyjechali w niedzielę. Pod znakiem zapytania stoją występy Jakuba Piątka i Marcina Biernata. „Bieri” ma stłuczone kolano, z kolei starszy z braci Piątek narzeka na uraz mięśnia dwugłowego.

Początek poniedziałkowego spotkania w Mielcu o godzinie 18. Transmisja na antenie Polsatu Sport.

 


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/