Inwestycja w bezpieczeństwo.

 


Wsparcie finansowe tyskiego magistratu to nie tylko nowe radiowozy czy dodatkowe służby patrolowe mundurowych z tyskiej komendy ale także materiały profilaktyczne dla mieszkańców miasta. Policjanci odebrali ponad pół tysiąca kolorowanek oraz tysiąc etui chroniących karty płatnicze przed nieautoryzowanym odczytem danych. Przedmioty będą wykorzystywane podczas działań profilaktycznych i trafią do mieszkańców miasta.

Dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Tychy policjanci opracowali materiały profilaktyczne, które będą wykorzystywane podczas spotkań zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi.
Kolorowanka dla najmłodszych sprawdzi się jako połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obrazki ilustrują zarówno zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać jak i właściwe postawy podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. Na okładce kolorowanki zostały zamieszczone prace namalowane przez dzieci biorące udział w międzyszkolnym konkursie pn. „Bezpieczne wakacje w Tychach”. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Tychach.
Dla użytkowników kart płatniczych policjanci przewidzieli specjalne etui. Wystarczy umieścić kartę w ochronnym etui, żeby zablokować emisją sygnału i tym samym uniemożliwić nieautoryzowany odczyt danych z karty. Poufne dane będą zabezpieczone przed zdalnym skanowaniem.
Karty będą przekazywane mieszkańcom na zorganizowanych spotkaniach profilaktycznych. Adresatami będą m.in. seniorzy, którzy są szczególnie narażeni na przestępcze działanie oszustów. Więcej o sposobach jakie wykorzystują oszuści i metodach ich działania można przeczytać TUTAJ.

Z całą pewnością tego rodzaju inwestycje stanowią duże wparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/