Nie będzie połączenia autobusowego z Tychów na lotnisko w Pyrzowicach.

 


Wakacje prawie na półmetku, a zapowiadane połączenia autobusowe na lotnisko w Katowicach Pyrzowicach dopiero powstają. Zarząd metropolii jeszcze w tym tygodniu podpisze porozumienie z KZK GOP w sprawie uruchomienia nowych linii. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na ich obsługę. Zmieniły się trasy planowanych połączeń w stosunku do wcześniejszych.

Nowością jest zmiana lokalizacji przystanków w Zabrzu, Bytomiu i Piekarach Śląskich.

Dodatkowy przystanek zaplanowano w Będzinie na trasie przejazdu linii jadącej przez Katowice i Sosnowiec. Będzie też dodatkowe bezpośrednie połączenie z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach. Nie będzie natomiast bezpośredniego autobusu z Tychów.

– W przypadku linii tyskiej ma być ona uzupełnieniem połączeń kolejowych z Katowicami. Na dworcu PKP pasażerowie będą mogli przesiąść się do linii autobusowej bezpośrednio jadącej na lotnisko – wyjaśnia Kamila Rożnowska z biura prasowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Ze zlokalizowanego na dworcu PKP w Katowicach przystanku linii lotniskowej, autobusy będą odjeżdżać co pół godziny, umożliwiając tym samym sprawną przesiadkę. Z kolei nocą, gdy pociągi nie będą kursować, w trasę wyjadą autobusy na lotnisko.

Trasy zostały zaplanowane tak, by łączyły główne miasta pięciu podregionów tworzących metropolię z lotniskiem. O wyznaczeniu tras decydował też czas przejazdu oraz lokalizacja przystanków. Wybierano je w miejscach dobrze skomunikowanych.


Źródło : https://www.fakt.pl/