Młody napastnik definitywnie w GKS Tychy.

 


Niespełna 17-letni napastnik Michał Staniucha na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Polonii Łaziska Górne do GKS Tychy. Dotychczas młody zawodnik był wypożyczony z czwartoligowca do tyskiego klubu.

Urodzony 31 lipca 2001 roku Staniucha swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w zespole Polonii, skąd przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy. Po roku spędzonym w APN trafił do tyskiego klubu, gdzie dotychczas występował na zasadzie wypożyczenia z czwartoligowca. Teraz oba kluby podpisały umowę transferu definitywnego, a młody gracz zostanie zgłoszony także do rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

W szerokiej kadrze pierwszoligowca na nadchodzący sezon znajdzie się również inny młody zawodnik, 18-letni Dominik Połap, który w minionych rozgrywkach występował w zespole U-19 i drugiej drużynie GKS. Grono bramkarzy uzupełnią natomiast 20-letni Adrian Odyjewski (ostatnio wypożyczony do Szombierek Bytom) oraz 16-letni Mateusz Maciejowski (ostatnio juniorzy GKS Katowice).

Zarówno Staniucha, Połap, Odyjewski i Maciejowski pod okiem sztabu szkoleniowego GKS trenują od początku letniego okresu przygotowawczego i wzięli udział w zgrupowaniu w Czechach. 17-latek w sparingowym spotkaniach zdobył pięć bramek, w tym aż cztery w meczu z SK Spartakiem Hulin.