Andrei Mikhnov nowym napastnikiem hokejowego GKS-u.

 


Do tyskiego zespołu dołączył Andrei Mikhnov, napastnik z podwójnym ukraińsko – rosyjskim obywatelstwem. O rok swój kontrakt przedłużył także Gleb Klimenko.

35-latek ma za sobą bogatą karierę m.in. w KHL. Ostatnie pięć lat spędził jednak na Białorusi – w zespołach Metalurg Żłobin i Yunost Mińsk. Andrei jest także etatowym reprezentantem Ukrainy, a w 2002 roku był draftowany do NHL przez St. Louis Blues (2 runda, #62).

Mikhnov ma w swoim dorobku Mistrzostwo Ukrainy (2012) i Białorusi (2016), a także tytuł najlepiej punktującego zawodnika białoruskiej ekstraligi w sezonie 2016/17 (70 punktów za 28 bramek i 42 asysty). Rosły napastnik pojawi się na treningu Mistrzów Polski już w poniedziałek.

Klimenko dołączył do tyszan przed fazą play off 2017/18 i w szesnastu spotkaniach zdobył, aż dwadzieścia jeden punktów. Sztab szkoleniowy i zarząd klubu postanowili przedłużyć kontrakt z napastnikiem o następny sezon. Przyjazd Rosjanina do Tychów niestety opóźni się w związku z przedłużającą się procedurą wizową w Moskwie.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/