Porażka i zwycięstwo tyszan.

W pierwszym dzisiejszym meczu kontrolnym rozegranym w Wodzisławiu Śląskim, piłkarze GKS Tychy ulegli przedstawicielowi ukraińskiej ekstraklasy, drużynie Karpat Lwów 0:1 (0:1). Jedynego gola w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył Serhij Miakuszko.

Tyszanie na czwartkowe gry kontrolne zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich rano wyruszyła w drogę do Wodzisławia Śląśkiego, gdzie zmierzyła się z ósmą drużyną minionego sezonu ukraińskiej ekstraklasy, natomiast druga została w hotelu i wystąpi w popołudniowej grze ze Spartakiem Hulin.

Zawodnicy, którzy zagrali z Karpatami zaliczyli całe spotkanie, rozgrywając pełne 90 minut. Ukraińcy na przestrzeni tego meczu stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale wykorzystali tylko jedną z nich. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę prostopadłą piłkę z głębi pola otrzymał Serhij Miakuszko i sprytnym uderzeniem pokonał próbującego interweniować Konrada Jałochę. Golkiper GKS w kolejnych sytuacjach wychodził już obronną ręką.

O godzinie 17:00 w Hulinie początek drugiego dzisiejszego sparingu z miejscowym, trzecioligowym Spartakiem.

GKS Tychy – Karpaty Lwów 0:1 (0:1)
0:1 –
 Serhij Miakuszko (45.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Marcin Kowalczyk – Mateusz Grzybek, Jakub Piątek, Łukasz Bogusławski, Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Edgar Bernhardt – Piotr Giel. Trener Ryszard Tarasiewicz.

W drugim dzisiejszym meczu kontrolnym piłkarze GKS Tychy pokonali w Hulinie czeskiego trzecioligowa, miejscowego Spartaka 6:1 (1:0). Cztery bramki dla tyszan zdobył po przerwie 17-letni Michał Staniucha, a po golu dołożyli Piotr Ćwielong i testowany hiszpański skrzydłowy.

Tyszanie z przebiegu całego spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym i stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych. Warto nadmienić, że oprócz sześciu zdobytych bramek piłka raz zatrzymała się na poprzeczce, a raz na słupku.

Worek z bramkami w tyskim zespole otworzył już w 9. minucie gry Piotr Ćwielong, który dobrze odnalazł się w polu karnym gospodarzy, dopełniając formalności po mierzonym dośrodkowaniu Dawida Abramowicza. W przerwie na placu gry pojawił się 16-letni Michał Staniucha i dał prawdziwy popis skuteczności.

Po pięciu minutach drugiej połowy miał na swoim koncie już dwa trafienia, a w końcowej fazie spotkania podwyższył swój dorobek bramkowy o kolejne dwa gole. Wcześniej sytuację sam na sam z czeskim golkiperem wykorzystał pochodzący z Hiszpanii skrzydłowy.

W najbliższą sobotę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza – na zakończenie zgrupowania w Czechach – zmierzą się z zespołem TJ Valašské Meziříčí. Będzie to zarazem ostatni mecz kontrolny przed inauguracją sezonu 2018/19 Nice 1 Ligi.

1:6 – Michał Staniucha (88.)

GKS Tychy: Marek Igaz (64. Mateusz Maciejowski) – Maciej Mańka, Mateusz Pańkowski, Szymon Bielusiak, Dawid Abramowicz – Dominik Połap, Jan Biegański, Konrad Pipia (46. Michał Staniucha), Kacper Piątek, Zawodnik testowany – Piotr Ćwielong.