Kino FreeLove: „Tango”.

 


Miejskie Centrum Kultury – 6 lipca 2018 r., godz. 21.30

Dla miłośników żywiołowych produkcji, argentyńskiego temperamentu, muzyki – film o… robieniu filmu. Lipiec z Kinem FreeLove zaczynamy w ognistym rytmie tańca rodem z Buenos Aires i Montevideo, a to za sprawą wyreżyserowanego przez Carlosa Saurę „Tanga”. Spotykamy się 6 lipca o 21.30 tradycyjnie w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury.

„Tango” Saury to fabuła, która powstawała podczas kręcenia pierwszych zdjęć. Jak to możliwe? Reżyser zaczynał produkcję bez scenariusza! To jednak nie stanęło na przeszkodzie stworzenia fantastycznej, ognistej produkcji, którą w pierwszy piątek lipca będziemy mogli zobaczyć na ekranie podczas Kina FreeLove, podchmurkowej propozycji plenerowego kina Miejskiego Centrum Kultury. „Tango” to historia utalentowanego reżysera, który opuszczony przez żonę postanawia – dla ukojenia żalu – zrealizować film o żywiołowym tańcu. Kompletując obsadę poznaje piękną Elenę Flores, kochankę sponsora filmu. Zakochują się w sobie, jednak w czasie prób dochodzi do zbrodni. Intryga prowadzi przez film, ale – jak się przekonamy – fabuła doskonale dopełnia tango, bo to ono tak naprawdę jest głównym bohaterem filmu.

Pasja tańca i tworzenia – „Tango” to mieszanka zmysłowych ruchów tancerzy, prowokacyjnych spojrzeń, tętniącego żywiołu, w którym zatapiają się bohaterowie. W interpretacji czołowego hiszpańskiego reżysera, którym jest Carlos Saura, opowiadana historia porywa od pierwszej minuty. Światło i choreografia zachwycają. Zatopmy się w klimat argentyńskiego tanga, a serce niech zacznie tętnić w rytm muzyki i tańca!

Wstęp wolny – prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc!
Tel: 32 327 02 90.