Oddaj krew – ona ratuje życie. Akcja na rzecz Michała.

 


Dzisiaj przed Komendą Miejską Policji w Tychach odbędzie się akcja honorowego oddania krwi. Policjanci zorganizowali przedsięwzięcie w związku z wypadkiem motocyklowym tyskiego policjanta sierż. szt. Michała Skały. Zachęcamy do aktywnego udziału w zbiórce krwi, która ratuje życie poszkodowanym w poważnych wypadkach na drogach.

Już dzisiaj, od 9.00 do 13.00 policjanci, pracownicy cywilni, motocykliści oraz każdy, kto odwiedzi tyską jednostkę może oddać krew.

Policjanci zorganizowali zbiórkę w związku z wypadkiem jakiego doznał tyski policjant, przewodnik psa służbowego sierż. szt. Michał Skała. Został on poszkodowany w wypadku na motocyklu, po którym śmigłowcem przetransportowano go do szpitala. W konsekwencji mundurowego czekał długi pobyt w szpitalu, poważna operacja, a teraz długa rehabilitacja.

By podkreślić obecność motocyklistów na drodze, a w szczególności to, że po wypadkach poszkodowanym potrzebna jest krew, tyscy policjanci zorganizowali honorową zbiórkę krwi.

Zapraszamy do włączenia się w akcję, która służy tak naprawdę każdemu. Nigdy nie wiadomo czy my, czy ktoś z naszej rodziny lub przyjaciół będzie kiedyś potrzebował krwi. Tego nie da się przewidzieć.

Fani dwóch kółek będą mogli liczyć na fachowe porady policjantów, którzy przeprowadzą działania profilaktyczne w ramach kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu”. W akcję włączyli się także funkcjonariusze straży pożarnej, którzy zaprezentują wszystkim obecnym w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, przy których znaczenie dla ratowania życia ma każda minuta.Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/