Muzeum Tyskich Browarów Książęcych o 20 proc. taniej z biletem Kolei Śląskich.

 


„Kolej na Muzea” to akcja Kolei Śląskich, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych oraz 27 muzeów w regionie. Od czerwca do końca września 2018 roku z biletem śląskiego przewoźnika można zwiedzać wybrane muzea i galerie w niższej cenie. 

Bilet ze zniżką na zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych będzie mógł nabyć każdy, kto pokaże w recepcji muzeum ważny bilet Kolei Śląskich na połączenie obejmujące Tychy. W Muzeum Tyskich Browarów Książęcych bilet będzie honorowany przez 30 dni.

– Dzięki akcji „Kolej na Muzea” mieszkańcy Śląska mogą się przekonać, jak wiele atrakcyjnych miejsc jest w ich zasięgu, w tym Tyskie Browary Książęce – mówi Marta Andreasik, odpowiedzialna za centrum wycieczkowe w Kompanii Piwowarskiej. – Dodatkowo 20-procentowa zniżka na bilet wstępu sprawia, że zwiedzanie browaru staje się jeszcze bardziej dostępne.

W akcji bierze udział 28 muzeów i galerii z województwa śląskiego. Oprócz Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach zwiedzić można Muzeum Miejskie. Wśród najbardziej znanych miejsc w ramach akcji jest Muzeum Śląskie, będące jednym z inicjatorów pomysłu. Na mapie akcji są też ciekawe muzea i galerie z mniejszych miejscowości, do których warto wybrać się korzystając z promocji oraz wakacyjnej aury.

– Dzięki zaangażowaniu wielu różnych podmiotów zasięg akcji rozpościera się niemal na cały nasz region – od Żywca do Tarnowskich Gór, od Gliwic do Oświęcimia, od Częstochowy do Cieszyna. Jesteśmy dumni, że to właśnie Koleje Śląskie są czynnikiem, który spina to wszystko w całość – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – Mamy nadzieję, że dzięki temu nie tylko oferta kulturalna w naszym województwie stanie się bardziej dostępna, ale również transport publiczny zyska na popularności – dodaje.

Więcej szczegółów na temat oferty Kolei na Muzea można znaleźć na: www.zwiedzbrowar.plwww.facebook.com/mtbkwww.kolejeslaskie.pl oraz na stronach www poszczególnych obiektów biorących udział w akcji.

Informacje i rezerwacje:

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, ul. Katowicka 9, Tychy; tel. 32 327 84 30

OFERTA MUZEUM TYSKICH BROWARÓW KSIĄŻĘCYCH PRZEZNACZONA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH


Źródło : https://www.kp.pl/