Konrad Jałocha na dłużej w GKS Tychy.

 


Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do tyskiego zespołu w zimowej przerwie minionego sezonu, a dzisiaj podpisał nowy kontrakt z GKS jest bramkarz, Konrad Jałocha. 27-letni golkiper parafował umowę obowiązującą do końca czerwca 2020 roku.

Rosły zawodnik w udanej dla Trójkolorowych rundzie wiosennej zakończonego przed kilkunastoma dniami sezonu był pewnym punktem drużyny i wieloma udanymi interwencjami udowodnił, że to właśnie jemu należy się miejsce między słupkami tyskiej bramki. „Jało” rozegrał wszystkie 15 spotkań rundy wiosennej w pełnym wymiarze czasowym, a aż w ośmiu z nich zachował czyste konto.

 Konrad to zawodnik, który zdecydowanie spełnił pokładane w nim nadzieje, zapewniając duży spokój w naszej bramce. W wielu spotkaniach pokazał swoje umiejętności między słupkami, a potwierdzeniem tego jest aż osiem wiosennych meczów, w których zachował czyste konto. Cieszę się, że udało nam się zatrzymać Konrada w Tychach – mówi Krzysztof Bizacki, doradca Zarządu ds. sportowych.

Jałocha do Tychów trafił na półroczne wypożyczenie z drużyny aktualnego mistrza Polski, Legii Warszawa. Jego kontrakt ze stołecznym klubem wygasa z końcem czerwca 2018 roku, dlatego już teraz mógł podpisać umowę z innym klubem. Z GKS związał się kontraktem na najbliższe dwa sezony.