MŚ U20 2019: W Tychach może zostać rozegranych nawet osiem meczów.

 


Poznaliśmy już termin przyszłorocznych mistrzostw świata U20. Młodzi piłkarze rywalizować będą w naszym kraju od 23 maja do 15 czerwca 2019. Jedną z aren turnieju będzie Stadion Miejski w Tychach, który był już gospodarzem ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 21. Wówczas w Tychach odbyły się cztery mecze. Teraz ma być ich znacznie więcej.

Po ujawnieniu dokładnej daty MŚ rzecznik Tyskiego Sportu Krzysztof Trzosek na Twitterze napisał: “Mecz otwarcia i finał w Łodzi. W Tychach więcej spotkań niż podczas Euro U21”. Więcej zdradzić nie chciał, ale nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że na Stadionie Miejskim użytkowanym na co dzień przez GKS Tychy może zostać rozegranych nawet dwa razy więcej mundialowych meczów niż przed rokiem Euro.

Turniej ma zostać rozegrany na sześciu stadionach i rywalizować w nim będą 24 drużyny podzielone na sześć grup. To oznacza 36 grupowych spotkań, więc na każdym obiekcie odbędzie się sześć meczów. Tychy zebrały dobre recenzje po młodzieżowym Euro, kiedy to cztery spotkania obejrzało tutaj ponad 50 tys. widzów, więc na pewno dostaną też mecze pucharowe. Na pewno w 1/8 finału, a może także w 1/4 lub 1/2.

Arenami MŚ U20 poza Tychami będą Arena Lublin, Stadion Widzewa w Łodzi, Stadion Miejski w Gdyni oraz Stadion Zawiszy w Bydgoszczy. FIFA z listy zgłoszonej przez PZPN wykluczyła właśnie obiekt w Lubinie ze względu na niewystarczającą infrastrukturę hotelową.

W miejsce Stadionu Zagłębia wkrótce wybrany zostanie nowy obiekt. Jednym z kandydatów jest Stadion Miejski w Bielsku-Białej, który wcześniej do końca liczył się w rywalizacji o sześć miejsc mogących gościć młodzieżowy mundial. Jego kontrkandydatem jest Kolporter Arena w Kielcach i Stadion Miejski w Białymstoku.


Źródło : http://www.gol24.pl/