Areszt dla recydywistki.

 


Policjanci z Tychów zatrzymali 33-letnią kobietę, która „trudniła się” kradzieżą telefonów komórkowych. Kobieta w ciągu ostatnich 2 miesięcy ukradła 4 telefony o łącznej wartości ponad 13 tys. zł. Przestępstw tych dopuściła się w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec zatrzymanej 2-miesięczny areszt.

Do pierwszych kradzieży telefonów komórkowych ze sklepów na terenie Tychów doszło na początku maja. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, przy współpracy z pracownikami ochrony sklepu zatrzymali 33-letnią kobietę podczas kolejnej kradzieży miesiąc później.

Zatrzymana usłyszała zarzuty kradzieży telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 13 tys. złotych. Jak wynika z materiałów, dopuściła się ona przestępstw w warunkach recydywy i działała także na terenie innych miast w całej Polsce. Wczoraj, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec recydywistki tymczasowy areszt.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/