Dzień Dziecka z MCK Tychy.

 


Już 1 czerwca od godziny 15:00 do 18:00 ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zamieni się w podwórko z dawnych lat! To tu w ramach Dnia Dziecka pod hasłem: „Zabawy naszych rodziców” przeniesiemy się w przeszłość, by pokazać najmłodszym jak świetnie bawić się bez komputerów, kablówki czy telewizora. Dzięki współpracy z kreatywnymi instytucjami edukacyjnymi, w otoczeniu przyrody zapowiada się iście epicka zabawa.

Program:

15:00 Premiera książki „Przygody zbója Barubara” (projekt realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury) oraz wspólne czytanie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

16:00 Spektakl „Piraci” w wykonaniu Fabryka Kultury

17:00 Tańce ludowe z Kapelą Fedaków

Czekają: zdrowe smakołyki, harcerskie klimaty, a ponadto zajęcia plastyczne, ceramiczne, przyrodnicze i recyclingowe. Nie zabraknie również tajemniczej postaci Barubara. Wszystko to dzięki współpracy lokalnych twórców i przedsiębiorców! Wspomniane atrakcje mają na celu uwrażliwianie dzieci na kontakt z naturą, rozbudzanie kreatywności i promowanie wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych!

Spotkamy się w gronie miłośników przyrody, natury i zdrowia. Zagramy w klasy, gumę, kapsle, a dzieci wykonają własnoręcznie recyclingowe zabawki!

Będą z nami: Tyska Szkoła Demokratyczna, Teatr Fabryka Kultury, Inny Czas, Kapela Folk Śląski, Harcerze, Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej Brikolandia, jemyeko.pl, Mini Rodeo – pracownia rękodzieła, II Szczep Harcerski „Horyzonty. Nie zabraknie mieszkańców Tychów zaangażowanych w promocję kultury! To właśnie oni zaproszą nas na wspólne czytanie bajki „Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Odkryjemy tajemnice książki „Przygody zbója Barubara” napisanej przez tyszanina, Bartłomieja Szymczyka, wydanej w ramach Tyskiego Banku Kultury – to będzie wielka premiera!

Zapraszamy dorosłych i dzieci do kreatywnego spędzenia czasu, rozwijającego dziecięcą wyobraźnię, angażującą zmysły oraz wrażliwość na naturę i kulturę!

Zapraszamy: 1 czerwca, godz. 15.00

Ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, Boh. Warszawy 26.

Wstęp wolny!